FC Arouca - GD Estoril Praia 1-0 (1-0). Liga portugalska - 18. kolejka Segunda Liga

2 lutego na Estádio Municipal de Arouca odbyło się spotkanie 18. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami FC Arouca i Estorilu Praia. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Arouca 1-0.

18. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-02-02 19:00 | Stadion: Estádio Municipal de Arouca | Arbiter: Gustavo Fernandes Correia
FC Arouca
GD Estoril Praia
1
0
Arsénio 12'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Estorilu Praia wygrał aż trzy razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Arsénio dla zespołu FC Arouca. Bramka padła w tej samej minucie.

Między 15. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 43. minucie Thales został zastąpiony przez Joela. W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę André Silvie z drużyny gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Arouca.

W 51. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Hugo Gomes osłabiając tym samym drużynę Estorilu Praia. W 62. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Marcos Valente, João Carlos, a na ich miejsce weszli Miguel Crespo, André.

Chwilę później trener FC Arouca postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Lawrence'a Oforiego. Na boisko wszedł Pité, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 71. minucie André Silva został zmieniony przez Maura Caballera, co miało wzmocnić zespół FC Arouca. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Harramiza na André Vidigala. Chwilę później trener Estorilu Praia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Murilo, a murawę opuścił Bruno Lourenço.

W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jeana Lazare'a z Estorilu Praia, a w szóstej minucie doliczonego czasu pojedynku Arsénia z drużyny przeciwnej. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Estorilu Praia doszło do zmiany. Zé Valente wszedł za Gamboa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Daniel Alexis Leite Figueira
43′ Thales Bento Oleques
Jean Thierry Lazare Amani79′
66′ Lawrence Ofori
João Pedro Costa Gamboa81′
15′ Leandro Miguel Pereira da Silva
Miguel Crespo da Silva40′ 62′
33′ Adílio Correia dos Santos
Bruno Miguel Ponces Lourenço76′
 12′ 90′ Arsénio Martins Lafuerte Nunes
Harramiz Quieta Ferreira Soares76′
45′ 71′ André Oliveira Silva
André Clovis Silva Filho62′
Fernando Augusto de Castro Ribeiro
Thiago Rodrigues da Silva
Baptiste Aloe
Pedro Carvalhosa Empis
43′ Joel António Soares Ferreira
Marcos André Costa Valente62′
Marco Paulo da Silva Soares
José Pedro Magalhães Valente81′
66′ Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo
Loreintz Rosier
Yaw Moses
João Carlos Cardoso Santo62′
71′ Mauro Andrés Caballero Aguilera
André Filipe Cunha Vidigal76′
Heliardo Vieira da Silva
Murilo Oliveira de Freitas76′
André Watshini Bukia
André Filipe Russo Franco

Przewaga zespołu Estorilu Praia w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Estorilu Praia otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Estorilu Praia w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.