FC Arouca - CD Cova Piedade 2-1 (2-1). Liga portugalska - 22. kolejka Segunda Liga

27 lutego na Estádio Municipal de Arouca odbyło się spotkanie 22. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami FC Arouca i CD Cova. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Arouca 2-1.

22. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-02-27 16:00 | Stadion: Estádio Municipal de Arouca | Arbiter: Manuel António Rodrigues Oliveira
Hugo Firmino 13'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna CD Cova wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach pojedynku na listę strzelców wpisał się André Silva.

Piłkarze CD Cova odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 13. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Hugo Firmino.

W 24. minucie sędzia pokazał kartkę Filipe Maiowi, zawodnikowi CD Cova. W 25. minucie João Meira zastąpił Gonçala Marię. W 26. minucie arbiter pokazał kartkę Simão Júniorowi z CD Cova.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Arouca w 27. minucie spotkania, gdy João Basso zdobył z karnego drugą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie w drużynie FC Arouca doszło do zmiany. André Watshini wszedł za Adília Santosa. W 59. minucie sędzia przyznał kartkę Lawrence'owi Oforiemu z zespołu gospodarzy.

Po chwili trener CD Cova postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Femi Balogun, a murawę opuścił Pepo Santos. Między 69. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom CD Cova. Kibice FC Arouca nie mogli już doczekać się wprowadzenia Heliardę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Arsénio.

W 89. minucie w drużynie FC Arouca doszło do zmiany. José Velázquez wszedł za André Silvę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkami zostali ukarani José Velázquez z FC Arouca i Hugo Firmino, João Vieira z jedenastki gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Filipe Bartolomeu Maio24′ 80′
 27′ (k.) João Othávio Basso
Joao Meira25′
Joel António Soares Ferreira
Cícero Clebson Alves Santana
Pedro Manuel da Silva Moreira
Cristiano Castro Gomes69′ 81′
59′ 79′ Lawrence Ofori
Pedro Miguel Neves Santos68′
Leandro Miguel Pereira da Silva
Robson Vaz Shimabuku81′
56′ Adílio Correia dos Santos
Alexandre Henrique Gonçalves de Freitas
89′ Arsénio Martins Lafuerte Nunes
Hugo Filipe Pinto Servulo Firmino  13′ (k.) 90′
 5′ 89′ André Oliveira Silva
João Pedro Abreu De Oliveira81′
89′ 90′ José Manuel Velázquez Rodríguez
Thabo Cele80′
79′ Marco Paulo da Silva Soares
Bruno Miguel Mendes Alves
Yaw Moses
Gonçalo Garcias Neves Maria25′ 85′
Mauro Andrés Caballero Aguilera
Femi Emmanuel Balogun68′
89′ Heliardo Vieira da Silva

56′ André Watshini Bukia

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom CD Cova pokazał siedem.

Zespół FC Arouca w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości dokonała pięciu zmian.