FC Arouca - Casa Pia AC 2-1 (1-1). Liga portugalska - 32. kolejka Segunda Liga

9 maja na Estádio Municipal de Arouca odbyło się spotkanie 32. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami FC Arouca i Casy Pia AC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Arouca 2-1.

32. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-05-09 16:00 | Stadion: Estádio Municipal de Arouca | Arbiter: Frederico João Gonçalves Santos B. Martins
Jota 6'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Casy Pia AC w szóstej minucie spotkania, gdy Jota strzelił pierwszego gola.

Zespół gospodarzy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się André Watshini.

W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dericka Poloniego z Casy Pia AC, a w 44. minucie Leandra Silvę z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna FC Arouca wyszła w zmienionym składzie, za José Velázqueza wszedł Brunão. Między 54. a 62. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Kibice FC Arouca nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lawrence'a Oforiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Leandro Silva. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. Trener Casy Pia AC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Abdul Abubakari, a murawę opuścił Camilo Triana. W 70. minucie André Watshini został zastąpiony przez Adília Santosa.

W tej samej minucie André Silva został zmieniony przez Heliardę, a za Pitégo wszedł na boisko Mauro Caballero, co miało wzmocnić zespół FC Arouca. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jotę na Diego Luiza. Na 12 minut przed zakończeniem meczu żółtą kartkę otrzymał Nermin Zolotić z drużyny gości.

Dopiero w drugiej połowie Mauro Caballero wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Arouca, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie starcia. Matheus Dantas z Casy Pia AC w 84. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 59. minucie.

W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy Casy Pia AC: Christian, Donald Djoussé, Jefferson, a na ich miejsce weszli Vitó, Nermin Zolotić, Derick Poloni. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Marvin Martins Santos Da Graça
46′ José Manuel Velázquez Rodríguez
Derick Theodoro Santos Poloni25′ 86′
62′ Pedro Manuel da Silva Moreira
Nermin Zolotić78′ 86′
79′ Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo
Victor Emanuel Araújo Ferreira54′ 86′
44′ 62′ Leandro Miguel Pereira da Silva
Zidane Agustini Banjaqui
Arsénio Martins Lafuerte Nunes
João Pedro Ferreira Silva  6′ 72′
70′ André Oliveira Silva
Saviour Amunde Godwin
 12′ 70′ André Watshini Bukia
Camilo José Triana Fragoso65′
Fernando Augusto de Castro Ribeiro
Ricardo Jorge Cecília Batista
46′ Bruno Gonçalves do Prado
Kelechi John Christian
Mateus Quaresma Correia
Bruno Miguel de Sousa Silva
Marco Paulo da Silva Soares
Jefferson Moreira Nascimento86′
62′ Lawrence Ofori
Christian da Silva Fiel86′
79′  79′ Mauro Andrés Caballero Aguilera
Romeu Oliveira Ribeiro
70′ Adílio Correia dos Santos
Abdul Malik Abubakari65′
Gildo Olímpio Sena Monteiro
Diego Luiz de Siqueira Medeiros72′
70′ Heliardo Vieira da Silva
Donald Dering Djoussé86′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Casy Pia AC w pierwszej połowie, a w drugiej trzy żółte oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.