FC Arouca - Académica de Coimbra 0-2 (0-1). Liga portugalska - 14. kolejka Segunda Liga

W spotkaniu 14. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 5 stycznia, drużyna FC Arouca przegrała z Académicą 0-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Estádio Municipal de Arouca.

14. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-05 21:15 | Stadion: Estádio Municipal de Arouca | Arbiter: António Emanuel Carvalho Nobre
FC Arouca
Académica de Coimbra
0
2
M. Bouldini 32'
Rafael Furtado 88'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 25. minucie żółtą kartkę dostał Rafael Vieira, piłkarz gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mohamed Bouldini wywołał eksplozję radości wśród kibiców Académicy, zdobywając bramkę w 32. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli.

W 45. minucie Adílio Santos zastąpił Arsénia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Académicy.

Trener Académicy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 47. minucie na plac gry wszedł Rafael Furtado, a murawę opuścił Mohamed Bouldini. Rafael Furtado spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach. W 52. minucie żółtą kartkę dostał Fábio Vianna z zespołu gości.

Kibice FC Arouca nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lawrence'a Oforiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Pedro Moreira. W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brunão, zawodnika FC Arouca. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Brunão osłabiając drużynę FC Arouca. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 64. minucie.

Między 68. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna FC Arouca ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Rafael Furtado.

W 89. minucie boisko opuścili piłkarze Académicy: João Mário, Diogo Pereira, a na ich miejsce weszli Leandro Sanca, Fabinho. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Rafael José Fernandes Teixeira Vieira25′
64′ 65′ Bruno Gonçalves do Prado
Fábio André Freitas Vianna52′
85′ João Othavio Basso
Bruno Martins Teles
71′ Mateus Quaresma Correia
Mickaël Pereira Moura
58′ Pedro Manuel da Silva Moreira
Ricardo Dias
Leandro Miguel Pereira da Silva
Ricardo Guima
81′ Marco Paulo Silva Soares
Fábio Miguel Jesus Carvalho89′
45′ Adílio Correia dos Santos
Leandro Mário Baldé Sanca89′
71′ André Oliveira Silva
Mohamed Bouldini  32′ 47′
André Watshini Bukia
Joao Miguel Traquina
Fernando Augusto de Castro Ribeiro
Daniel Grilo Azevedo
71′ Baptiste Aloe
Carlos Daniel Silveira da Graça
Joel António Soares Ferreira
Pedro José de Moura Duarte Pinto
Yaw Moses
Carlos Filipe Fonseca Chaby
58′ Lawrence Ofori
Diogo João Nogueira Pereira89′
81′ Nuno Miguel Santos Rodrigues
Atair Mimito Rocha Biai
71′ Anthony Miguel Blondell Blondell
Daniel Costa
45′ Arsénio Martins Lafuerte Nunes
Rafael Victor de Oliveira Furtado47′  88′ 68′
Heliardo Vieira da Silva
João Mário Nunes Fernandes89′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom FC Arouca, a piłkarzom gości pokazał cztery żółte.

Drużyna FC Arouca wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.