CS Marítimo Funchal - Vitoria Guimaraes SC 0-0. Liga portugalska - 33. kolejka Primeira Liga

W starciu 33. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 16 maja, drużyna CS Marítimo zremisowała z Vitorią 0-0. Spotkanie odbyło się na Estádio dos Barreiros w Funchalu.

33. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-16 21:00 | Stadion: Estádio dos Barreiros | Arbiter: António Emanuel Carvalho Nobre
CS Marítimo Funchal
Vitoria Guimaraes SC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 51 pojedynków jedenastka Vitorii wygrała 23 razy i zanotowała 17 porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 18. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom CS Marítimo oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 55. minucie Bruno Duarte został zastąpiony przez Óscara Estupiñána. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Diederrick Tagueu z CS Marítimo.

Trener CS Marítimo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rúbena Maceda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Edgar Costa. W 70. minucie sędzia ukarał kartką Pedro Pelágia, piłkarza CS Marítimo. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie CS Marítimo doszło do zmiany. Milson wszedł za Pedro Pelágia.

W tej samej minucie trener Vitorii postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Nicolas Janvier, a murawę opuścił Rochinha.

Domingos André Ribeiro Almeida73′
83′ Rafik Guitane
Falaye Sacko43′
70′ 73′ Pedro Henrique Rocha Pelágio
José Luis García Vayá
18′ Renê Ferreira dos Santos
Gideon Mensah35′
35′ 83′ Jorge Iván Correa
Marcus Edwards
65′ 73′ Diederrick Joel Tagueu Tadjo
Bruno Duarte da Silva55′
66′ José Edgar Andrade da Costa
Zié Mohamed Ouattara
83′ Franck-Yves Bambock
Easah Zaheer Suliman
83′ Stefano Beltrame
Nicolas Janvier73′
73′ Felício Mendes João Milson
Jacob Christian Maddox
Tim Söderström
Alhassan Wakaso
73′ Ali Alipour
Óscar Eduardo Estupiñán Vallesilla55′
66′ Rúben Daniel Fonseca Macedo
Lyle Brent Foster73′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Vitorii pokazał dwie.

Jedenastka CS Marítimo w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.