CS Marítimo Funchal - Sporting Lizbona 0-2 (0-1). Liga portugalska - 17. kolejka Primeira Liga

5 lutego na Estádio dos Barreiros w Funchalu odbył się mecz 17. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami CS Marítimo i Sportinga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sportinga 2-0.

17. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-05 20:00 | Stadion: Estádio dos Barreiros | Arbiter: Hugo Filipe Ferreira de Campos Moreira Miguel
CS Marítimo Funchal
Sporting Lizbona
0
2
Pote 9',57'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 52 razy. Zespół Sportinga wygrał aż 37 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Pedro Gonçalves. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Gonçalo Inácio.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Léo Andrade z CS Marítimo. Była to 30. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sportinga.

W 56. minucie Léo Andrade został zastąpiony przez Antreasa Kara. W tej samej minucie trener CS Marítimo postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ali Alipour, a murawę opuścił Sassá.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga w 57. minucie spotkania, gdy Pedro Gonçalves zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Antunes.

Trener Sportinga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tiaga Tomása. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Paulinho. Między 73. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy CS Marítimo: Diederrick Tagueu, Franck-Yves Bambock, Rúben Macedo, na ich miejsce weszli: Tim Söderström, Jorge Correa, Milson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nuna Santosa, Matheusa Nunesa, Antunes zajęli: Bruno Tabata, Daniel Bragança, João Pereira. W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Renêgo z CS Marítimo, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku João Pereirę z drużyny przeciwnej.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Antonio Adan Garrido
83′ Renê Ferreira dos Santos
Gonçalo Bernardo Inácio
30′ 56′ Leonardo de Andrade Silva
Zouhair Feddal Agharbi
Lucas Henrique da Silva
Sebastian Coates
73′ Franck-Yves Bambock
Matheus Luiz Nunes87′
81′ Rúben Daniel Fonseca Macedo
Vitorino Antunes87′
56′ Luiz Ricardo Alves
João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves
73′ Diederrick Joel Tagueu Tadjo
João Paulo Dias Fernandes66′
Charles Marcelo da Silva
Luís Manuel Arantes Maximiano
56′ Antreas Karo
João Pedro da Silva Pereira87′ 90′
73′ Tim Söderström
Eduardo Filipe Quaresma Vieira Coimbra Simões
73′ Jorge Iván Correa
Bruno Lourenço Pinto de Almeida Paz
Pedro Henrique Rocha Pelágio
Daniel Santos Bragança87′
56′ Ali Alipour
Jovane Eduardo Borges Cabral
Faiq Jefri Bolkiah
Tiago Barreiros de Melo Tomás66′
François-Xavier Fumu Tamuzo
Joelson Augusto Mendes Mango Fernandes
81′ Felício Mendes João Milson
Bruno Vinícius Souza Ramos77′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Sportinga pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Sportinga w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.