CS Marítimo Funchal - Rio Ave FC 1-0 (1-0). Liga portugalska - 28. kolejka Primeira Liga

W starciu 28. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 21 kwietnia, jedenastka CS Marítimo zwyciężyła z Rio Ave 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Estádio dos Barreiros w Funchalu.

28. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-04-21 18:00 | Stadion: Estádio dos Barreiros | Arbiter: Hélder Miguel Azevedo Malheiro
CS Marítimo Funchal
Rio Ave FC
1
0
J. Tagueu 12'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 pojedynków zespół CS Marítimo wygrał 16 razy i zanotował 10 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla CS Marítimo zdobył Diederrick Tagueu w 12. minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Ali Alipour.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CS Marítimo.

Kibice Rio Ave nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andersona Cruza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Pelé. W 59. minucie za Carlosa Manégo wszedł Juninho Brandão.

W tej samej minucie w drużynie Rio Ave doszło do zmiany. Sávio wszedł za Ronana. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Diederrickowi Tagueu z CS Marítimo. Była to 64. minuta meczu. Po chwili trener CS Marítimo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Jorge Correa, a murawę opuścił Edgar Costa.

Między 65. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy CS Marítimo: Diederrick Tagueu, Pedro Pelágio, Renê, Rafik Guitane, na ich miejsce weszli: Rodrigo Pinho, Franck-Yves Bambock, Jean, Rúben Macedo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fábia Coentrão, Francisca Geraldesa zajęli: Ryotaro Meshino, Gabrielzinho. W drugiej połowie nie padły gole.

Fábio Alexandre da Silva Coentrão81′
73′ Rafik Guitane
Judilson Mamadu Pele46′
65′ Pedro Henrique Rocha Pelágio
Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues
73′ Renê Ferreira dos Santos
Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini
65′ José Edgar Andrade da Costa
Carlos Manuel Cardoso Mané59′
Ali Alipour
Ronan David Jerônimo59′
 12′ 64′ 65′ Diederrick Joel Tagueu Tadjo
João Pedro Loureiro da Costa
65′ Franck-Yves Bambock
Nelson Monte
65′ Jorge Iván Correa
Ryotaro Meshino81′
73′ Jean Carlos de Souza Irmer
José Brandão Gonçalves Júnior59′
73′ Rúben Daniel Fonseca Macedo
Anderson Emanuel Castelo Branco da Cruz46′
François-Xavier Fumu Tamuzo
Leandro da Silva Alves
65′ Rodrigo Cunha Pereira de Pinho
Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho81′

Zespół Rio Ave miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom CS Marítimo przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.