CS Marítimo Funchal - Moreirense FC 0-2 (0-1). Liga portugalska - 22. kolejka Primeira Liga

W spotkaniu 22. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 7 marca, zespół CS Marítimo przegrał z Moreirense 0-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Estádio dos Barreiros w Funchalu.

22. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-03-07 18:30 | Stadion: Estádio dos Barreiros | Arbiter: Luis Miguel Branco Godinho
CS Marítimo Funchal
Moreirense FC
0
2
Filipe Soares 23',89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 starć jedenastka CS Marítimo wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał kartką Anthony'ego D'Albertę, zawodnika gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Filipe Soares wywołał eksplozję radości wśród kibiców Moreirense, zdobywając bramkę w 23. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Yan.

W 29. minucie kartkę obejrzał Jean z CS Marítimo. W 34. minucie za Antreasa Kara wszedł Rafik Guitane. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Diederrickowi Tagueu z zespołu gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Moreirense.

Na drugą połowę drużyna Moreirense wyszła w zmienionym składzie, za Anthony'ego D'Albertę wszedł Abdoulaye Ba. Drugą połowę zespół CS Marítimo rozpoczął w zmienionym składzie, za Alego Alipoura wszedł Milson.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartką został ukarany Fábio Pacheco, piłkarz Moreirense. Niedługo później trener Moreirense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Gonçalo Franco, a murawę opuścił Alex Soares. W 67. minucie arbiter pokazał kartkę Léo Andrademu, zawodnikowi gospodarzy.

Trener CS Marítimo postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jorge Correę i na pole gry wprowadził napastnika Rodriga Pinha, który w bieżącym sezonie ma na koncie już siedem goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 71. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Moreirense: Fábio Pacheco, Rafael Martins, Yan, na ich miejsce weszli: Ibrahima Camará, Derik Lacerda, Felipe Pires. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Diederricka Tagueu, Jeana zajęli: Franck-Yves Bambock, Sassá.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Moreirense, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 0-2 zdobył ponownie w samej końcówce pojedynku Filipe Soares. Bramka padła po podaniu Derika Lacerdy.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Anthony D'Alberto14′ 46′
34′ Antreas Karo
Lazar Rosić
67′ Leonardo de Andrade Silva
Nahuel Adolfo Ferraresi Hernández
Marcelo Hermes
Abdu Cadri Conté
Renê Ferreira dos Santos
Alexandre Miguel Barros Soares62′
46′ Ali Alipour
Yan Matheus Santos Souza82′
Stefano Beltrame
Fábio José Ferreira Pacheco47′ 71′
67′ Jorge Iván Correa
Walterson Silva
29′ 76′ Jean Carlos de Souza Irmer
Clecildo Rafael Martins de Souza Ladislau71′
45′ 76′ Diederrick Joel Tagueu Tadjo
Filipe Miguel Barros Soares  23′, 89′
Caio Gobbo Secco
Kewin Oliveira Silva
Lucas Henrique da Silva
Abdoulaye Ba46′
76′ Franck-Yves Bambock
Afonso Mendes Ribeiro de Figueiredo
46′ Felício Mendes João Milson
Ibrahima Camará71′
76′ Luiz Ricardo Alves
Gonçalo Baptista Franco62′
Rúben Daniel Fonseca Macedo
David Martins Simão
François-Xavier Fumu Tamuzo
Lucas Rodrigues da Silva
34′ Rafik Guitane
Felipe Augusto Rodrigues Pires82′
67′ Rodrigo Cunha Pereira de Pinho
Derik Gean Severino Lacerda71′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom CS Marítimo, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.