CS Marítimo Funchal - FC Paços de Ferreira 2-0 (0-0). Liga portugalska - 12. kolejka Primeira Liga

28 listopada na Estádio dos Barreiros w Funchalu odbył się pojedynek 12. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami CS Marítimo i FC Paços. Mecz zakończył się zwycięstwem CS Marítimo 2-0. Spotkanie obejrzało 2 017 widzów.

12. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-11-28 16:30 | Stadion: Estádio dos Barreiros | Widzów: 2017 | Arbiter: Cláudio Filipe Ruivo Pereira
CS Marítimo Funchal
FC Paços de Ferreira
2
0
J. Tagueu 49'
S. Beltrame 78'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 starć zespół FC Paços wygrał 13 razy i zanotował 12 porażek oraz 13 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juana Delgadę z FC Paços, a w 38. minucie Ivána Rossiego z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CS Marítimo w 49. minucie spotkania, gdy Diederrick Tagueu zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Edgara Costy.

W 65. minucie za Rafika Guitane'a wszedł Henrique. A kibice FC Paços nie mogli już doczekać się wprowadzenia Zé Uiltona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Lucas Silva. W 66. minucie kartkę dostał Nuno Santos, zawodnik FC Paços.

Po chwili trener CS Marítimo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Ali Alipour, a murawę opuścił Diederrick Tagueu. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał kartkę Maracásowi z jedenastki gości.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna CS Marítimo, strzelając kolejnego gola. W 78. minucie wynik na 2-0 podwyższył Stefano Beltrame.

W 82. minucie Rui Pires został zmieniony przez Luíza Carlosa, co miało wzmocnić jedenastkę FC Paços. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając André Vidigala na Léo Andradego. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Diogo Mendes, piłkarz gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Vitorino Antunes
38′ 73′ Iván Rossi
Rui Miguel Guerra Pires82′
65′ Rafik Guitane
Nuno Miguel Valente Santos66′ 70′
89′ André Filipe Cunha Vidigal
Stephen Antunes Eustáquio
90′ Diogo Alexandre Almeida Mendes
Juan Antonio Delgado Baeza35′
74′ José Edgar Andrade da Costa
João Pedro Sousa Silva65′
 49′ 73′ Diederrick Joel Tagueu Tadjo
Lucas da Silva de Jesus65′
João Miguel Macedo Silva
Igor Vekič
Fábio Diogo Agrela Ferreira
Marco João Costa Baixinho
89′ Leonardo de Andrade Silva
Jorge Fernando dos Santos Silva
Tim Söderström
Mohamed Lamine Diaby
73′  78′ Stefano Beltrame
Abbas Ibrahim
73′ Ali Alipour
Luíz Carlos Martins Moreira82′
Rúben Daniel Fonseca Macedo
Hélder José Castro Ferreira70′
65′ Henrique Roberto Rafael
Denílson Pereira Júnior65′
74′ Ricardo Viana Filho
José Uilton Silva de Jesus65′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom FC Paços w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna FC Paços w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.