CS Marítimo Funchal - FC Paços de Ferreira 0-3 (0-1). Liga portugalska - 15. kolejka Primeira Liga

24 stycznia na Estádio dos Barreiros w Funchalu odbył się mecz 15. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami CS Marítimo i FC Paços. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Paços 3-0.

15. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-01-24 16:00 | Stadion: Estádio dos Barreiros | Arbiter: Vitor Jorge Fernandes Ferreira
L. Singh 85'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków zespół FC Paços wygrał 12 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Paços w 29. minucie spotkania, gdy Bruno Costa zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Héldera Ferreiry.

Między 38. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Paços.

Trener CS Marítimo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jorge Correę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Pedro Pelágio. Drugą połowę jedenastka CS Marítimo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Milsona wszedł Ali Alipour.

Drużyna CS Marítimo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Luíz Carlos.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę otrzymał Hélder Ferreira z jedenastki gości. W 62. minucie Zainadine Júnior został zastąpiony przez Rúbena Maceda. W 67. minucie w zespole FC Paços doszło do zmiany. Luther Singh wszedł za João Amarala.

W tej samej minucie trener FC Paços postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł João Pedro, a murawę opuścił Douglas Tanque. W 75. minucie Hélder Ferreira został zmieniony przez Zé Uiltona, co miało wzmocnić drużynę FC Paços. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Diederricka Tagueu na José Marcela oraz Rafika Guitane'a na Edgara Costę. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Lutherowi Singhowi, zawodnikowi FC Paços.

Trzeba było trochę poczekać, aby Luther Singh wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Paços, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie meczu. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W zdobyciu bramki pomógł Luíz Carlos.

W 86. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Mohamed Diaby, Abbas Ibrahim, a na ich miejsce weszli Luíz Carlos, Stephen Antunes. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Jordi Martins Almeida
62′ Zainadine Abdula Chavango Júnior
Fernando Manuel Ferreira Fonseca43′
Leonardo de Andrade Silva
Marco João Costa Baixinho
38′ Lucas Henrique da Silva
Jóbson de Brito Gonzaga
40′ Franck-Yves Bambock
Pedro Miguel Braga Rebocho
Cláudio Winck Neto
Luíz Carlos Martins Moreira  48′ 86′
Marcelo Hermes
Bruno Xavier Almeida Costa  29′
46′ Pedro Henrique Rocha Pelágio
Stephen Antunes Eustáquio86′
80′ Rafik Guitane
Joao Pedro Reis Amaral67′
80′ Diederrick Joel Tagueu Tadjo
Douglas Willian da Silva Souza67′
46′ Felício Mendes João Milson
Mohamed Lamine Diaby86′
46′ Jorge Iván Correa
Matchoi Bobó Djaló
46′ Ali Alipour
Abbas Ibrahim86′
80′ José Edgar Andrade da Costa
Adriano Duarte Castanheira
80′ José Marcelo Ferreira Marques
José Uilton Silva de Jesus75′
62′ Rúben Daniel Fonseca Macedo
Luther Wesley Singh67′  85′ 77′
François-Xavier Fumu Tamuzo
João Pedro Sousa Silva67′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.