Clube Desportivo Santa Clara - Casa Pia Atletico Clube 0-0. Liga - 1. kolejka

W meczu 1. kolejki Ligi Portugal Bwin, który rozegrany został 7 sierpnia, drużyna CD Santa Clara zremisowała z Casą Pia AC 0-0. Pojedynek odbył się na Cidade do Futebol w Oeiras.

W  meczu 1. kolejki  Ligi Portugal Bwin, który rozegrany został 7 sierpnia, drużyna CD Santa Clara zremisowała  z Casą Pia AC  0-0. Pojedynek odbył się na Cidade do Futebol w Oeiras.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Casy Pia AC wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Casy Pia AC. W 10. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak Leonardo Lelo nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Casy Pia AC.

W 26. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Neta z Casy Pia AC, a w 32. minucie Kennedy'ego Boatenga z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół CD Santa Clara rozpoczął w zmienionym składzie, za Gabriela Silvę wszedł Rui Costa. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia ukarał żółtą kartką Ricarda Batistę, piłkarza Casy Pia AC.

W 62. minucie Neto zastąpił Yana Etekiego. W tej samej minucie Rafael Martins został zmieniony przez Claytona, a za Takahira Kunimota wszedł na boisko Diogo Pinto, co miało wzmocnić drużynę Casy Pia AC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Allana Limę na Pedro Bicalha. Trener CD Santa Clara postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił obrońcę Pierre'a Sagnę i na pole gry wprowadził napastnika Andrezinha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 76. minucie w zespole CD Santa Clara doszło do zmiany. Ruben Oliveira wszedł za Andersona Carvalha. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę obejrzał Ricardinho, tym samym drużyna CD Santa Clara musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W 85. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Afonsowi Tairze z zespołu Casy Pia AC.

W tej samej minucie Afonso Taira został zmieniony przez Cucę, a za Savioura Godwina wszedł na boisko Anderson, co miało wzmocnić drużynę Casy Pia AC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kyosuke Tagawę na Xaviego Quintillę.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Casy Pia AC w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.