Clube Desportivo de Tondela - Boavista Futebol Clube 2-2 (1-0). Liga - 34. kolejka

14 maja na Estadio Joao Cardoso odbyło się starcie 34. kolejki Ligi Portugal Bwin pomiędzy drużynami CD Tondela i Boavista FC. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

14 maja  na Estadio Joao Cardoso odbyło się starcie  34. kolejki  Ligi Portugal Bwin pomiędzy drużynami CD Tondela  i Boavista FC. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów jedenastka CD Tondela wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Kenjemu Gorremu z Boavista FC. Była to 32. minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze CD Tondela otworzyli wynik. W 41. minucie bramkę zdobył Modibo Sagnan. Asystę zaliczył Eduardo Quaresma.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CD Tondela.

Jedenastka CD Tondela niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 10 minut, zespół Boavista FC doprowadził do remisu. Gola strzelił Kenji Gorre. Bramka padła po podaniu Yanisa Hamache'a.

W 53. minucie kartką został ukarany Neto Borges, zawodnik CD Tondela. W 59. minucie Juan Boselli zastąpił Renata Dadaszowa. W tej samej minucie w drużynie CD Tondela doszło do zmiany. Joao Pedro wszedł za Ikera Undabarrenę.

Chwilę później trener Boavista FC postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Paula-Georges'a Ntepa wszedł Nathan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Boavista FC utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce Boavista FC udało się strzelić gola i wygrać. W 71. minucie sędzia przyznał kartkę Gaiusowi Makoucie z drużyny Boavista FC. Chwilę później trener CD Tondela postanowił wzmocnić formację obronną i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Modiba Sagnana. Na boisko wszedł Bebeto, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole CD Tondela doszło do zmiany. Tiago Dantas wszedł za Pedro Augusta.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę CD Tondela przyniosły efekt bramkowy. W 77. minucie Joao Pedro dał prowadzenie swojej drużynie.

W 83. minucie w zespole CD Tondela doszło do zmiany. Sessi D'Almeida wszedł za Salvadora Agrę.

Jedenastka Boavista FC nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Yusupha Njie. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Yanis Hamache.

W 89. minucie kartkę obejrzał Pedro Malheiro z Boavista FC. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili zawodnicy Boavista FC: Luis Santos, Manuel Namora, Ilija Vukotić, Jeriel De Santis, a na ich miejsce weszli Kenji Gorre, Reggie Cannon, Sebastian Perez, Yusupha Njie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom CD Tondela, natomiast zawodnikom Boavista FC pokazał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.