Club Sport Maritimo da Madeira - Grupo Desportivo de Chaves 1-2 (1-0). Liga - 2. kolejka

15 sierpnia na Estadio do Maritimo w Funchalu odbyło się spotkanie 2. kolejki Ligi Portugal Bwin pomiędzy drużynami CS Maritimo i GD Chaves. Mecz zakończył się zwycięstwem GD Chaves 2-1.

15 sierpnia  na Estadio do Maritimo w Funchalu odbyło się spotkanie  2. kolejki  Ligi Portugal Bwin pomiędzy drużynami CS Maritimo  i GD Chaves. Mecz zakończył się zwycięstwem GD Chaves 2-1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka GD Chaves wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CS Maritimo w 39. minucie spotkania, gdy Joel Tagueu zdobył pierwszą bramkę.

W 41. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bernarda Sousę z GD Chaves, a w ósmej minucie doliczonego czasu Andre Vidigala z drużyny przeciwnej. W 10. minucie doliczonego czasu sędzia wskazał na wapno, jednak Joao Teixeira spudłował fatalnie. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CS Maritimo.

W 48. minucie Diogo Mendes zastąpił Andre Telesa. Między 59. a 64. minutą, boisko opuścili piłkarze CS Maritimo: Stefano Beltrame, Xadas, Miguel Sousa, na ich miejsce weszli: Luciano Albornoz, Antonio Zarzana, Edgar Costa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bernarda Sousy, Joao Mendesa zajęli: Jonny Arriba, Ricardo Guima.

Jedenastka GD Chaves nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 70. minucie Joao Teixeira wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Jonny Arriba.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę GD Chaves przyniosły efekt bramkowy. W 75. minucie wynik ustalił Joao Batxi. Przy strzeleniu gola pomógł Joao Correia.

W następstwie utraty bramki trener CS Maritimo postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił obrońcę Fabia Chinę i na pole gry wprowadził napastnika Jesusa Ramireza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Zespół GD Chaves zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.