Club Foot Estrela - SL Benfica II 3-6 (2-3). Liga portugalska - 12. kolejka Segunda Liga

29 listopada na Estádio José Gomes w Amadorze odbyło się starcie 12. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Clubu Foot Estrela i Benficy II. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Benficy II 6-3. Na stadionie stawiło się 3 617 widzów.

12. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-11-29 19:00 | Stadion: Estádio José Gomes | Widzów: 3617 | Arbiter: Miguel Bertolo Nogueira
Jair Tavares 86'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Diogo Salomão wywołał eksplozję radości wśród kibiców Clubu Foot Estrela , strzelając gola w trzeciej minucie pojedynku.

W siódmej minucie Diogo Salomão został zmieniony przez Miguela Rosę. W 11. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska André Duarte osłabiając tym samym zespół Clubu Foot Estrela. Po kwadransie gry sędzia przyznał żółte kartki Gonçalowi Tabuaçowi, Anthony'emu Correi z Clubu Foot Estrela.

Piłkarze Benficy II nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Henrique Araújo. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli.

W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pedro Álvara z Benficy II, a w 27. minucie Paulinha z drużyny przeciwnej. Na murawie, jak to często zdarzało się Benficy II w tym sezonie, pojawił się Miguel Nóbrega, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 33. minucie Pedro Álvara. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie Tiago Gouveia dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Drużyna Clubu Foot Estrela wyrównała wynik meczu. W 40. minucie bramkę wyrównującą zdobył Sérgio Conceição.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Benficy II przyniosły efekt bramkowy. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy Tiago Gouveia ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-3.

W 55. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Afonsowi Figueiredowi, zawodnikowi Clubu Foot Estrela. Afonso Figueiredo z Clubu Foot Estrela w 56. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 55. minucie.

W 60. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Sérgiowi Conceição z drużyny Clubu Foot Estrela. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole Clubu Foot Estrela doszło do zmiany. Matheus Dantas wszedł za Chapiego Romana.

Drużyna Clubu Foot Estrela ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Benficy II, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-4 zdobył po raz drugi w tej samej minucie Henrique Araújo.

Kibice Clubu Foot Estrela nie mogli już doczekać się wprowadzenia Leandra Tipote'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Miguel Rosa. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić bramkę. Między 69. a 71. minutą, boisko opuścili zawodnicy Benficy II: Rafael Brito, Tiago Gouveia, Henrique Araújo, na ich miejsce weszli: Diogo Capitão, Jair Tavares, Luis Lopes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Madsona, Paulinha zajęli: Tiago Melo, Aloísio Genézio.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benficy II w 74. minucie spotkania, gdy Luis Lopes strzelił piątego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 77. minucie w drużynie Benficy II doszło do zmiany. João Neto wszedł za Martima Neta.

Piłkarze Clubu Foot Estrela odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 3-5 na pięć minut przed zakończeniem meczu strzelił Tiago Melo.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 86. minucie celnym strzałem popisał się Jair Tavares.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-6.

Paulinho
16′ Jose Gonçalo Macedo Tabuaço
Mile Svilar
16′ Anthony Paulo Rodrigues Correia
Pedro Miguel Costa Álvaro19′ 33′
 40′ 60′ Sérgio Emanuel Fernandes da Conceição
Tomás Lemos Araújo
11′ André Lourenço Duarte
Fábio Pereira Baptista
55′ 56′ Afonso Mendes Ribeiro de Figueiredo
Sandro Plínio Rosa Cruz
Diogo Costa Pinto
Martim Carvalho Neto77′
61′ Gastón Manuel Romano
Paulo Guilherme Gonçalves Bernardo
Mamadou Serov Traoré
Rafael Alexandre Sousa Gancho Brito71′
69′ Madson de Souza Silva
Tiago Maria Antunes Gouveia  33′, 43′ 71′
 3′ 7′ Diogo Ferreira Salomo
Úmaro Embaló
27′ 70′ Paulo Rafael Pereira Araújo
Henrique Pereira Araújo  18′ (k.), 61′ 71′
Nuno Alexandre Hidalgo Costa Pereira
Carlos Joaquim Dos Santos
69′  85′ Tiago Miguel Bastos Melo
Filipe Miguel Nicolácia da Cruz
61′ Matheus de Jesus Dantas
Miguel Raimundo Nóbrega33′
70′ Aloísio de Souza Genézio
Ronaldo Camará
Bruno Goncalves Fernandes
João Roberto Rota Neto77′
Miguel Gonçalves Silva
Diogo André Simões Capitão Machado71′
7′ 69′ Miguel Rosa
Luis Henrique Barros Lopes71′  74′
Fabrício Santos Simões
Henrique Martins Pereira
69′ Leandro José Ribeiro Tipote
Jair Veiga Vieira Tavares71′  86′

Zespół Benficy II był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy Clubu Foot Estrela obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek oraz dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.