CD Trofense - SC Covilha 3-0 (2-0). Liga portugalska - 9. kolejka Segunda Liga

W meczu 9. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 24 października, drużyna CD Trofense wygrała z Covilha 3-0 (2-0). Mecz na Estádio do Clube Desportivo Trofense w Trofie obejrzało 572 widzów.

9. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-10-24 20:30 | Stadion: Estádio do Clube Desportivo Trofense | Widzów: 572 | Arbiter: Miguel Bertolo Nogueira
Bruno Almeida 52'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka CD Trofense wygrała aż pięć razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Simão Martinsa z CD Trofense, a w 19. minucie Davida Santos z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Trofense w 25. minucie spotkania, gdy João Paulo zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna CD Trofense, strzelając kolejnego gola. W 34. minucie wynik na 2-0 podwyższył Pachu.

W 36. minucie sędzia pokazał kartkę Jô z Covilha. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Covilha wyszła w zmienionym składzie, za Ryana Teague'a wszedł Diego Luiz.

Niedługo później Bruno Almeida wywołał eksplozję radości wśród kibiców CD Trofense, zdobywając kolejną bramkę w 52. minucie starcia. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Joelowi z zespołu gości. Była to 63. minuta spotkania.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Covilha doszło do zmiany. Devid wszedł za Jô. W 66. minucie David Santos został zmieniony przez Lucasa Barrosa. W tej samej minucie w drużynie Covilha doszło do zmiany. Franck Angong wszedł za Joela.

Po chwili trener Covilha postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Ricardo Vaz, a murawę opuścił Jean Felipe. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Leonardo Navacchio
87′ Tiago André Araújo Rodrigues
Joel Ângelo Couto Ferreiro Vital63′ 66′
83′ José Lionn Barbosa de Lucena
André Filipe Lopes Almeida
6′ Simão Carvalho Martins
Tiago André Lopes Moreira
 25′ João Paulo Pereira Gomes
Jean Felipe Nogueira da Silva73′
Caio Marcelo Pinheiro da Silva
David Moisés Sousa Santos19′ 66′
Vasco André Moreira da Rocha
Jorge Daniel Abreu Vilela
 52′ 78′ Bruno Filipe Pereira Soares Almeida
Ahmed Isaiah
Matheus Salgueiro Pains
Ryan Teague46′
87′ Mohamed Elias Achouri
Joarlem Batista Santos36′ 66′
 34′ 78′ Luiz Henrique Pachu Lira
Diogo Rafael Santos Almeida
Rodrigo Moura Nascimento
Bruno Miguel Miranda Bolas
Tito Cabral Júnior
Lucas Barros da Cunha66′
78′ André Filipe Carneiro Leal
Franck Angong Ebolo66′
Abel Kanyamuna
Felipe Dini da Cruz Pires
87′ Keffel Resende Alvim
Sena Yang
87′ Rodrigo Filipe Santos Ferreira
Devid de Santana Silva66′
83′ Daniel Cruz Liberal
Diego Luiz de Siqueira Medeiros46′
Gustavo Martins Furtado dos Santos
Ricardo Álvares Guedes Vaz73′
78′ Bruno Daniel Pereira Castro Moreira
Thiago Henrique Moraes

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom CD Trofense, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.