CD Trofense - Academico de Viseu FC 1-0 (1-0). Liga portugalska - 13. kolejka Segunda Liga

W pojedynku 13. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 5 grudnia, zespół CD Trofense wygrał z Viseu FC 1-0 (1-0). Mecz na Estádio do Clube Desportivo Trofense w Trofie obejrzało 512 widzów.

13. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-12-05 16:30 | Stadion: Estádio do Clube Desportivo Trofense | Widzów: 512 | Arbiter: João Carlos Casegas Marques Almeida
CD Trofense
Academico de Viseu FC
1
0
M. Achouri 29'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka CD Trofense wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola meczu strzelił Mohamed Achouri dla drużyny CD Trofense. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CD Trofense.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia przyznał kartkę Danielowi Liberalowi z CD Trofense. Trener Viseu FC postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił obrońcę Tiaga Mesquitę i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Nussbaumera, który w bieżącym sezonie ma na koncie już cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

A trener CD Trofense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Keffla. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Gustavo Furtado. Między 68. a 78. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. W 81. minucie Paul Ayongo został zmieniony przez João Vasco.

Od 81 minuty boisko opuścili piłkarze Viseu FC: Carlos Rentería, Famana Quizera, Pana, na ich miejsce weszli: André Claro, André Carvalhas, Fernando Ferreira. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vasca Rochy, Mohameda Achouriego zajęli: Rodrigo Ferreira, João Faria. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Viseu FC: Yuri i Nunowi Tomásowi. W drugiej połowie nie padły bramki.

Pedro Filipe Tinoco Monteiro75′
88′ Vasco André Moreira da Rocha
Valdemar António Almeida78′ 88′
Bruno Filipe Pereira Soares Almeida
Yuri Nascimento de Araújo90′
Matheus Salgueiro Pains
Luis Miguel Pinheiro Andrade
 29′ 90′ Mohamed Elias Achouri
Famana Quizera81′
46′ Daniel Cruz Liberal
Carlos Enrique Rentería Olaya68′ 81′
67′ Gustavo Martins Furtado dos Santos
André Filipe da Silva Carvalhas81′
90′ João Carlos Silva Faria
Fernando Jose Almeida Ferreira88′
André Filipe Carneiro Leal
Ericson Jorge Silva Rodrigues Duarte
Abel Kanyamuna
André Filipe Claro de Jesus81′
67′ Keffel Resende Alvim
Abdulkerim Çakar
88′ Rodrigo Filipe Santos Ferreira
João Vasco Lima Santos de Miranda81′

Daniel Nussbaumer63′

Przewaga drużyny Viseu FC w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Viseu FC pokazał pięć.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Viseu FC w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.