CD Tondela - Vitoria Guimaraes SC 0-2 (0-0). Liga portugalska - 8. kolejka Primeira Liga

W spotkaniu 8. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 27 listopada, zespół CD Tondela przegrał z Vitorią 0-2 (0-0). Mecz odbył się na Estádio João Cardoso.

8. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-11-27 22:00 | Stadion: Estádio João Cardoso | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
CD Tondela
Vitoria Guimaraes SC
0
2
André André 58'
Bruno Duarte 63'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć drużyna CD Tondela wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką João Pedra z CD Tondela, a w 54. minucie André Almeidę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitorii w 58. minucie spotkania, gdy André André strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Zespół CD Tondela ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 63. minucie wynik ustalił Bruno Duarte. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomógł Rochinha.

W 68. minucie Jhon Murillo został zmieniony przez Bebeta. W tej samej minucie Tomislav Štrkalj został zmieniony przez Souleymane'a Anne'a, a za Abdela Mediouba wszedł na boisko João Mendes, co miało wzmocnić zespół CD Tondela. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając André Almeidę na Miguela Luísa. W 73. minucie arbiter wyrzucił z boiska Salvadora Agrę z CD Tondela.

Kibice Vitorii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Noaha Holma. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Bruno Duarte. W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Jacob Maddox, piłkarz gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Bruno Varela
68′ Abdel Jalil Zaim Idriss Medioub
Falaye Sacko
Enzo Gabriel Martínez Suárez
Jorge Filipe Oliveira Fernandes
Yohan Tavares
Khalid Abdul Mumin Suleman
47′ 77′ João Pedro Almeida Machado
Manuel Silvio
68′ Jhon Eduard Murillo Romaña
Domingos André Ribeiro Almeida54′ 70′
73′ Salvador Agra
Bruno Duarte da Silva  63′ 82′
68′ Tomislav Štrkalj
Diogo Filipe Costa Rocha75′
Pedro José da Silva Trigueira
Matouš Trmal
Mohamed Naoufel Khacef
Gideon Mensah
68′ Roberto de Jesus Machado
Easah Zaheer Suliman
João Paulo Marques Gonçalves
Nicolas Janvier77′
Telmo Emanuel Gomes Arcanjo
Jacob Christian Maddox76′ 90′
77′ Jaume Grau Ciscar
Miguel Mariz Luís70′
João Lamine Jaquité
Ricardo Andrade Quaresma Bernardo75′
68′ João Sabino Mendes Neto Saraiva
Lyle Brent Foster
68′ Souleymane Anne
Noah Emmanuel Jean Holm82′

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Vitorii w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.