CD Tondela - SL Benfica Lizbona 0-2 (0-2). Liga portugalska - 30. kolejka Primeira Liga

30 kwietnia na Estádio João Cardoso odbyło się spotkanie 30. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami CD Tondela i Benficy Lizbona. Starcie zakończyło się zwycięstwem Benficy Lizbona 2-0.

Éverton 19'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Benficy Lizbona wygrał aż dziewięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benficy Lizbona w 12. minucie spotkania, gdy Pizzi strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Haris Seferović.

Zespół CD Tondela ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Éverton. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Pizzi.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie Rafa Silva zastąpił Chiquinha. Kibice Benficy Lizbona nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pedrinha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Gian-Luca Waldschmidt.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Chiquinho z Benficy Lizbona. Była to 69. minuta meczu. Niedługo później trener CD Tondela postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Telmo Arcanjo, a murawę opuścił Roberto Olabe. Od 84 minuty boisko opuścili piłkarze Benficy Lizbona: Éverton, Gilberto, Pizzi, na ich miejsce weszli: Franco Cervi, Diogo Gonçalves, Morato. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ricarda Alvesa, Rafaela Barbosy zajęli: Enzo Martínez, Tomislav Štrkalj.

Lucas Verissimo da Silva
85′ Ricardo Miguel Martins Alves
Silva Rafa56′
70′ Roberto Olabe del Arco
Gabriel Appelt Pires
Jaume Grau Ciscar
Éverton Sousa Soares  19′ 84′
87′ Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa
Gian-Luca Waldschmidt56′
Mario González Gutiérrez
Haris Seferović
Babacar Niasse Mbaye
Odysseas Vlachodimos
85′ Enzo Gabriel Martínez Suárez
Franco Emanuel Cervi84′
70′ Telmo Emanuel Gomes Arcanjo
Diogo António Cupido Gonçalves84′
João Lamine Jaquité
Pedro Victor Delmino da Silva56′
Souleymane Anne
Francisco Leonel Lima Silva Machado56′ 69′
87′ Tomislav Štrkalj
Gonçalo Matias Ramos

Jedenastka CD Tondela zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników CD Tondela żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Benficy Lizbona w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.