CD Tondela - Os Belenenses SAD 1-3 (1-2). Liga portugalska - 32. kolejka Primeira Liga

W starciu 32. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 11 maja, jedenastka CD Tondela przegrała z CF Belenenses 1-3 (1-2). Mecz odbył się na Estádio João Cardoso.

Miguel Cardoso 39'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań drużyna CD Tondela wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Mario González wywołał eksplozję radości wśród kibiców CD Tondela, zdobywając bramkę w trzeciej minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się João Pedro.

Piłkarze gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 20. minucie bramkę wyrównującą zdobył Zander Cassierra. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom CD Tondela: Enzowi Martínezowi w 33. i Tiagowi Almeidzie w 36. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CF Belenenses w 39. minucie spotkania, gdy Miguel Cardoso strzelił z rzutu karnego drugiego gola.

Na murawie, jak to często zdarzało się CD Tondela w tym sezonie, pojawił się Bebeto, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 56. minucie Tiaga Almeidę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 59. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Zander Cassierra z CF Belenenses. Przy zdobyciu bramki asystował Silvestre Varela.

W 67. minucie Jaume Grau zastąpił Telma Arcanja. Po chwili trener CF Belenenses postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Francisco Teixeira, a murawę opuścił Miguel Cardoso. W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Roberta Olabego z CD Tondela, a w 89. minucie Silvestre Varelę z drużyny przeciwnej.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Stanislav Kritsyuk
36′ 56′ Tiago Melo Almeida
Goncalo Silva
Yohan Tavares
Tomás Aresta Branco Machado Ribeiro
33′ Enzo Gabriel Martínez Suárez
Rúben Alexandre Rocha Lima
67′ Jaume Grau Ciscar
Silvestre Varela89′ 90′
79′ Roberto Olabe del Arco
Zander Mateo Cassierra Cabezas  20′, 59′ 90′
 3′ Mario González Gutiérrez
Miguel Filipe Nunes Cardoso  39′ (k.) 74′
Babacar Niasse Mbaye
André Campos Moreira
56′ Roberto de Jesus Machado
Nilton Varela Lopes90′
67′ Telmo Emanuel Gomes Arcanjo