CD Tondela - Gil Vicente FC 1-0 (1-0). Liga portugalska - 21. kolejka Primeira Liga

28 lutego na Estádio João Cardoso odbył się mecz 21. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami CD Tondela i Vicente. Pojedynek zakończył się zwycięstwem CD Tondela 1-0.

21. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-28 18:30 | Stadion: Estádio João Cardoso | Arbiter: Rui Manuel Gomes Costa
CD Tondela
Gil Vicente FC
1
0
João Pedro 4'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Vicente wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Vicente. Już w pierwszych sekundach spotkania arbiter wyrzucił z boiska Rúbena Fernandesa z Vicente.

Tuż po rozpoczęciu meczu jedynego gola z karnego strzelił João Pedro dla drużyny CD Tondela. Bramka padła w tej samej minucie. W 10. minucie Kanya Fujimoto zastąpił Rodrigão.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CD Tondela.

W 61. minucie żółtą kartkę obejrzał Salvador Agra z CD Tondela. Kibice CD Tondela nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rafaela Barbosę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Salvador Agra.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Vicente doszło do zmiany. Talocha wszedł za Lourency'ego. W tej samej minucie trener Vicente postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Bertrand Baraye, a murawę opuścił Samuel Lino. Między 74. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy CD Tondela: João Pedro, Roberto Olabe, Mario González, Jhon Murillo, na ich miejsce weszli: Pedro Augusto, Mohamed Khacef, Tomislav Štrkalj, João Jaquité. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Henrique Gomesa, Claude'a Gonçalvesa zajęli: Marques, Vitor Carvalho.

Henrique Martins Gomes74′
 4′ (k.) 82′ João Pedro Almeida Machado
Pedro Filipe Barbosa Moreira
82′ Roberto Olabe del Arco
Lucas da Silva Izidoro
Jaume Grau Ciscar
Joaquim Claude Gonçalves Araújo84′
90′ Jhon Eduard Murillo Romaña
Lourency do Nascimento Rodrigues74′
90′ Mario González Gutiérrez
Samuel Dias Lino74′
61′ 70′ Salvador Agra
Kanya Fujimoto10′
Babacar Niasse Mbaye
Quentin Beunardeau
82′ Mohamed Naoufel Khacef
João Carlos Araújo Fonseca Silva74′
Ricardo Miguel Martins Alves
Rodrigo de Souza Prado10′
Abdel Jalil Zaim Idriss Medioub
Joel Vieira Pereira
82′ Pedro Augusto Borges da Costa
Vitor Carvalho Vieira84′
90′ João Lamine Jaquité
João Afonso Crispim
Souleymane Anne
Antoine Léautey
70′ Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa
Bertrand Yves Baraye74′
90′ Tomislav Štrkalj
Pedro David Rosendo Marques74′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.