CD Tondela - FC Porto 0-2 (0-1). Liga portugalska - 26. kolejka Primeira Liga

W spotkaniu 26. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 10 kwietnia, zespół CD Tondela przegrał z Porto 0-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Estádio João Cardoso.

26. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-04-10 19:00 | Stadion: Estádio João Cardoso | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
CD Tondela
FC Porto
0
2
Toni Martínez 19'
M. Taremi 83'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów jedenastka CD Tondela wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż dziewięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto w 19. minucie spotkania, gdy Toni Martínez strzelił pierwszego gola. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Pepe.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jaume Grauowi z CD Tondela. Była to 39. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Porto.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom CD Tondela: Abdelowi Medioubowi w 48. i Bebetowi w 58. minucie. Po chwili trener Porto postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Luis Díaz, a murawę opuścił Toni Martínez.

W tej samej minucie w drużynie Porto doszło do zmiany. Sérgio Oliveira wszedł za Andrésa Uribego. Trener CD Tondela postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jaume Graua i na pole gry wprowadził napastnika Jhona Murilla, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Roberto Olabe został zmieniony przez João Jaquitégo.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Porto, zdobywając kolejną bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Mehdi Taremi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W 88. minucie kartkę dostał Enzo Martínez, piłkarz CD Tondela. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Agustín Federico Marchesín
58′ 78′ Roberto de Jesus Machado
Wilson Migueis Manafá Jancó
48′ Abdel Jalil Zaim Idriss Medioub
Jesus Corona85′
67′ Roberto Olabe del Arco
Marko Grujić
39′ 67′ Jaume Grau Ciscar
Otávio Edmilson da Silva Monteiro86′
78′ Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa
Andrés Mateus Uribe Villa67′
Mario González Gutiérrez
Antonio Martínez López  19′ 67′
83′ Salvador Agra
Francisco Evanilson de Lima Barbosa74′
Babacar Niasse Mbaye
Cláudio Pires Morais Ramos
83′ 88′ Enzo Gabriel Martínez Suárez
Sergio Oliveira67′
78′ Telmo Emanuel Gomes Arcanjo
Francisco Fernandes Conceiçao85′
67′ João Lamine Jaquité
Luis Fernando Díaz Marulanda67′
78′ Souleymane Anne
Moussa Marega
67′ Jhon Eduard Murillo Romaña
Mehdi Taremi74′  83′

Jedenastka Porto była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom CD Tondela pokazał cztery żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.