CD Tondela - FC Paços de Ferreira 2-3 (2-2). Liga portugalska - 34. kolejka Primeira Liga

18 maja na Estádio João Cardoso odbył się pojedynek 34. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami CD Tondela i FC Paços. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Paços 3-2.

Hélder Ferreira 58'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów jedenastka CD Tondela wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół gospodarzy objął prowadzenie. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył João Pedro.

Prawie natychmiast Douglas Tanque wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Paços , strzelając gola w piątej minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Enza Martíneza z CD Tondela, a w 33. minucie Brunona Costę z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 34. minucie João Pedro po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-1.

W 36. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Douglas Tanque z FC Paços. W zdobyciu bramki pomógł Bruno Costa.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Paços w 58. minucie spotkania, gdy Hélder Ferreira strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Pedro Rebocho.

W 59. minucie Hélder Ferreira został zmieniony przez João Amarala. Chwilę później trener FC Paços postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Abbas Ibrahim, a murawę opuścił Bruno Costa. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał kartkę Telmowi Arcanjowi z zespołu gospodarzy.

Na murawie, jak to często zdarzało się CD Tondela w tym sezonie, pojawił się Bebeto, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 73. minucie Tiaga Almeidę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Między 76. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze CD Tondela: Telmo Arcanjo, Filipe Ferreira, Pedro Augusto, na ich miejsce weszli: Tomislav Štrkalj, Ricardo Alves, Souleymane Anne. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Douglasa Tanquego, Zé Uiltona, Michaela zajęli: João Pedro, Adriano Castanheira, José Oliveira. W 90. minucie kartkę dostał Souleymane Anne, zawodnik CD Tondela.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-3.

Michael Matias Fracaro88′
73′ Tiago Melo Almeida
Fernando Manuel Ferreira Fonseca
Yohan Tavares
Marco João Costa Baixinho
17′ Enzo Gabriel Martínez Suárez
Jóbson de Brito Gonzaga
81′ Filipe Ferreira
Pedro Miguel Braga Rebocho
81′ Pedro Augusto Borges da Costa
Luíz Carlos Martins Moreira
 2′, 34′ João Pedro Almeida Machado
Bruno Xavier Almeida Costa33′ 60′
Jaume Grau Ciscar
Stephen Antunes Eustáquio
62′ 81′ Telmo Emanuel Gomes Arcanjo
José Pedro Ferreira Oliveira88′
73′ Roberto de Jesus Machado
Jorge Fernando dos Santos Silva
João Paulo Marques Gonçalves
Pedro Pinho Marques
81′ Ricardo Miguel Martins Alves
Joao Pedro Reis Amaral59′
Abdel Jalil Zaim Idriss Medioub
Matchoi Bobó Djaló
João Lamine Jaquité
Abbas Ibrahim60′
81′ 90′ Souleymane Anne
Lucas da Silva de Jesus
81′ Tomislav Štrkalj
Adriano Duarte Castanheira76′

João Pedro Sousa Silva76′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom FC Paços pokazał jedną.

Drużyna CD Tondela w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.