CD Tondela - CS Marítimo Funchal 2-1 (1-1). Liga portugalska - 19. kolejka Primeira Liga

W meczu 19. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 16 lutego, drużyna CD Tondela wygrała z CS Marítimo 2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estádio João Cardoso.

19. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-16 18:45 | Stadion: Estádio João Cardoso | Arbiter: António Emanuel Carvalho Nobre
J. Tagueu 45'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków drużyna CD Tondela wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry sędzia ukarał kartką Tima Söderströma, piłkarza CS Marítimo.

Tymczasem to zawodnicy CD Tondela otworzyli wynik. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Jhon Murillo. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zanotował Salvador Agra.

W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rafika Guitane'a z CS Marítimo, a w 30. minucie Jaume Graua z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie gola wyrównującego strzelił Diederrick Tagueu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Cláudio Winck.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na murawie, jak to często zdarzało się CD Tondela w tym sezonie, pojawił się Tiago Almeida, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Bebeta. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W trakcie przerwy trener CS Marítimo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jorge Correa, a murawę opuścił Rafik Guitane.

Drugą połowę zespół CS Marítimo rozpoczął w zmienionym składzie, za Tima Söderströma wszedł Marcelo Hermes.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę CD Tondela przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie wynik ustalił Mario González. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Roberto Olabe.

W 60. minucie za Jaume Graua wszedł Pedro Augusto. Między 63. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy CS Marítimo: Rúben Macedo, Franck-Yves Bambock, Lucas Áfrico, na ich miejsce weszli: Milson, Sassá, Edgar Costa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Olabego, Salvadora Agry zajęli: Rafael Barbosa, Ricardo Alves. Od 70. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom CD Tondela oraz trzy drużynie przeciwnej.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

CD Tondela
90′ Pedro José da Silva Trigueira
Caio Gobbo Secco
46′ Roberto de Jesus Machado
Cláudio Winck Neto
77′ 78′ Roberto Olabe del Arco
Franck-Yves Bambock63′
30′ 60′ Jaume Grau Ciscar
Tim Söderström16′ 46′
 22′ Jhon Eduard Murillo Romaña
Jean Carlos de Souza Irmer
 52′ Mario González Gutiérrez
Rafik Guitane27′ 46′
83′ Salvador Agra
Diederrick Joel Tagueu Tadjo  45′
Babacar Niasse Mbaye
Amir Abedzadeh
Mohamed Naoufel Khacef
Leonardo de Andrade Silva
83′ Ricardo Miguel Martins Alves
Marcelo Hermes46′
46′ Tiago Melo Almeida
Jorge Iván Correa46′
60′ 87′ Pedro Augusto Borges da Costa
Pedro Henrique Rocha Pelágio
Telmo Emanuel Gomes Arcanjo
Ali Alipour
Souleymane Anne
Luiz Ricardo Alves63′ 73′
78′ Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa
José Edgar Andrade da Costa79′ 87′
Tomislav Štrkalj
Felício Mendes João Milson63′

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom CD Tondela, natomiast zawodnikom gości przyznał pięć.

Zespół CD Tondela w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.