CD Tondela - CD Nacional Funchal 2-1 (1-1). Liga portugalska - 28. kolejka Primeira Liga

W starciu 28. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 22 kwietnia, drużyna CD Tondela wygrała z Nacionalem Funchal 2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estádio João Cardoso.

28. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-04-22 16:00 | Stadion: Estádio João Cardoso | Arbiter: Manuel António Rodrigues Oliveira
João Camacho 14'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków zespół CD Tondela wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Nacionalu Funchal nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie bramkę zdobył João Camacho. Asystę zaliczył Rúben Freitas.

Drużyna CD Tondela wyrównała wynik meczu. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Jhon Murillo. Bramka padła po podaniu Maria Gonzáleza.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Abdullahiemu Alhassanowi z Nacionalu Funchal. Była to 38. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół CD Tondela wyszedł w zmienionym składzie, za Roberta Olabego wszedł Salvador Agra. Także w zespole Nacionalu Funchal w czasie przerwy zaszły zmiany, za Kenjego Gorrégo wszedł José Riascos. Na murawie, jak to często zdarzało się CD Tondela w tym sezonie, pojawił się Tiago Almeida, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 56. minucie Bebeta. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Tondela w 60. minucie spotkania, gdy Ricardo Alves strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Filipe Ferreira.

W 64. minucie w drużynie Nacionalu Funchal doszło do zmiany. Vincent Thill wszedł za Pedro Mendesa. Kibice Nacionalu Funchal nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rúbena Micaela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Éber Bessa. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rúbena Micaela z Nacionalu Funchal, a w 74. minucie Pedro Augusta z drużyny przeciwnej.

W 80. minucie Ricardo Alves został zmieniony przez Enza Martíneza. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Nuno Borges osłabiając tym samym zespół Nacionalu Funchal. W doliczonej drugiej minucie meczu żółtą kartkę dostał João Camacho z drużyny gości.

W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację minutę później, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Antóniowi Filipemu i Tomislavowi Štrkaljowi. W doliczonej szóstej minucie spotkania w zespole CD Tondela doszło do zmiany. Telmo Arcanjo wszedł za Rafaela Barbosę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

António Filipe Norinho de Carvalho90′
56′ Roberto de Jesus Machado
Rúben Diogo Francisco Freitas
Yohan Tavares
Pedro Henrique de Oliveira Correia
 60′ 80′ Ricardo Miguel Martins Alves
Rui Jorge Farto Correia
Filipe Ferreira
Lucas Kal Schenfeld Prigioli
74′ Pedro Augusto Borges da Costa
Abdullahi Ibrahim Alhassan38′ 80′
90′ (k.) 90′ Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa
João Pedro Gomes Camacho  14′ 90′
Jaume Grau Ciscar
Kenji Joel Gorré46′
 18′ Jhon Eduard Murillo Romaña
Larry Azouni80′
80′ Mario González Gutiérrez
Éber Henrique Ferreira de Bessa71′
46′ Roberto Olabe del Arco
Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes64′
Babacar Niasse Mbaye
Riccardo Piscitelli
80′ Enzo Gabriel Martínez Suárez
Kalindi Alves de Souza
Abdel Jalil Zaim Idriss Medioub
Júlio César de Freitas Filho
56′ Tiago Melo Almeida
Nuno Miguel Oliveira Borges80′ 85′
90′ Telmo Emanuel Gomes Arcanjo
Mabrouk Haiça Rouai
João Lamine Jaquité
Micael Ruben71′ 72′
46′ Salvador Agra
José Brayan Riascos Valencia46′
Souleymane Anne
Bryan Giovanni Róchez Mejia80′
80′ 90′ Tomislav Štrkalj
Vincent Thill64′

Zawodnicy gości obejrzeli w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.