CD Tondela - Boavista FC 3-1 (1-0). Liga portugalska - 14. kolejka Primeira Liga

W spotkaniu 14. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 16 stycznia, drużyna CD Tondela zwyciężyła z Boavistą 3-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Estádio João Cardoso.

14. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-01-16 21:30 | Stadion: Estádio João Cardoso | Arbiter: Gustavo Fernandes Correia
Ricardo Mangas 59'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Boavistej wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Boavistej. W 11. minucie czerwone kartki dostali: Cristian Castro, Chidozie Collins z Boavistej.

W 34. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Enzo Martínez spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna CD Tondela. W 35. minucie Gustavo został zastąpiony przez Jacksona Poroza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Tondela w 40. minucie spotkania, gdy Mario González zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Bebeto.

Jedyną żółtą kartkę w meczu arbiter pokazał Pedro Augustowi z zespołu gospodarzy. Była to 44. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CD Tondela.

Drugą połowę zespół Boavistej rozpoczął w zmienionym składzie, za Nuna Santosa wszedł Show.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół CD Tondela, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Salvador Agra. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 59. minucie bramkę kontaktową zdobył Ricardo Mangas. Przy zdobyciu bramki pomagał Alberth Elis.

Niedługo później trener CD Tondela postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Souleymane Anne, a murawę opuścił Mario González. Na 12 minut przed zakończeniem starcia w drużynie CD Tondela doszło do zmiany. João Mendes wszedł za Pedro Augusta.

Trzeba było trochę poczekać, aby Salvador Agra wywołał eksplozję radości wśród kibiców CD Tondela, strzelając kolejnego gola w 85. minucie spotkania. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Bebeto.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Cristian Castro Devenish11′
34′ (k.) Enzo Gabriel Martínez Suárez
Javi Garcia
 56′, 85′ Salvador Agra
Gustavo Affonso Sauerbeck35′
44′ 78′ Pedro Augusto Borges da Costa
Adilson Angel Abreu de Almeida Gomes
 40′ 70′ Mario González Gutiérrez
Jackson Gabriel Porozo Vernaza35′
78′ João Sabino Mendes Neto Saraiva
Nathan Santos de Araujo61′
70′ Souleymane Anne
Manuel Luís da Silva Cafumana46′
Tomislav Štrkalj
Sebastián Pérez Cardona

Jorge Renán Benguche Ramírez

Tiago Fontoura Fonseca Morais

Yusupha Njie

Zespół CD Tondela był w posiadaniu piłki przez 74 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Drużyna CD Tondela zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy gości obejrzeli w meczu dwie czerwone kartki, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Boavistej wymieniła czterech graczy.