CD Santa Clara - Sporting Braga 1-1 (0-0). Liga portugalska - 7. kolejka Primeira Liga

26 września na Estádio de São Miguel w Poncie Delgadzie odbyło się spotkanie 7. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Santa Clara i Sportinga Braga. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 1 033 widzów.

7. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-09-26 19:00 | Stadion: Estádio de São Miguel | Widzów: 1033 | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
CD Santa Clara
Sporting Braga
1
1
Lincoln 90'
Paulo Oliveira 71'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Sportinga Braga wygrał aż sześć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko trzy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Od 37. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka Sportinga Braga wyszła w zmienionym składzie, za Galena wszedł Francisco Moura. W 57. minucie za André Hortę wszedł Chiquinho.

W tej samej minucie Mario González został zmieniony przez Vítora Oliveirę, co miało wzmocnić zespół Sportinga Braga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luiza Phellypego na Cryzana. Chwilę później trener Santa Clara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Jean Patric, a murawę opuścił Rui Costa. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Anderson Carvalho z drużyny gospodarzy. Była to 62. minuta pojedynku.

W 64. minucie w zespole Santa Clara doszło do zmiany. Júlio Romão wszedł za Pierre'a Sagnę.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Sportinga Braga w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 71. minucie Paulo Oliveira dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki pomógł Ricardo Horta.

Między 74. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Santa Clara: Anderson Carvalho, Allano, na ich miejsce weszli: Mohamed Bouldini, Ricardinho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Iuriego Medeirosa, Nuna Sequeiry zajęli: André Castro, Vítor Tormena.

Zespół Santa Clara nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Lincoln.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Matheus Lima Magalhães
64′ Pierre Emmanuel Sagna
Paulo André Rodrigues de Oliveira  71′
Cristian Marcelo González Tassano
Nuno Miguel Ribeiro Cruz Jerónimo Sequeira83′
45′ Mikel Villanueva Álvarez
Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite37′
42′ Joeliton Lima Santos
Almoatasembellah Ali Mohamed Al musrati
Hidemasa Morita
Fabiano Josué de Souza Silva
61′ Rui Pedro Silva Costa
Wenderson Galeno46′
82′ Allano Brendon de Souza Lima
André Filipe Luz Horta57′
62′ 82′ Anderson de Carvalho Santos
Iuri Medeiros74′
 90′ Lincoln Henrique Oliveira dos Santos
Mario González Gutiérrez57′
61′ Luiz Phellype Luciano Silva
Francisco Sampaio Moura46′
64′ Júlio Rodrigues Romão
Vítor Tormena de Farias83′
82′ Ricardo António
André Castro74′
Rui Filipe da Cunha Correia
Lucas da Silva Izidoro
82′ Mohamed Bouldini
Francisco Leonel Lima Silva Machado57′
61′ Cryzan da Cruz Queiroz Barcelos
Vítor Manuel Carvalho Oliveira57′
61′ Jean Patric Lima dos Reis
Gustavo Lucas Domingues Piazón

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.