CD Santa Clara - SC Farense 4-0 (2-0). Liga portugalska - 34. kolejka Primeira Liga

19 maja na Estádio de São Miguel w Poncie Delgadzie odbył się pojedynek 34. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Santa Clara i Farense. Mecz zakończył się zwycięstwem Santa Clara 4-0.

34. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-19 21:00 | Stadion: Estádio de São Miguel | Arbiter: João Pedro Silva Pinheiro
Carlos 63'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Farense wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Carlosa z Santa Clara, a w 28. minucie Cláudia Falcão z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Santa Clara w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Cryzan. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Rafael Ramos.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Nené z Santa Clara.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Santa Clara, strzelając kolejnego gola. W 45. minucie celnym strzałem popisał się Hidemasa Morita. Przy zdobyciu bramki pomagał Lincoln.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Pedro Henriquemu, piłkarzowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santa Clara w 59. minucie spotkania, gdy Allano zdobył trzecią bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomógł Lincoln.

W 60. minucie kartkę dostał Allano z jedenastki gospodarzy.

Prawie natychmiast Carlos wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santa Clara, zdobywając kolejną bramkę w 63. minucie spotkania. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Cryzan.

W 67. minucie za Madiego Quetę wszedł Bilel Aouacheria. Na murawie, jak to często zdarzało się Farense w tym sezonie, pojawił się Bura, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 68. minucie Fabrícia Isidora. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Chwilę później trener Santa Clara postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Cryzana. Na boisko wszedł Rui Costa, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 72. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Santa Clara: Allano, Lincoln, Nené, Carlos, na ich miejsce weszli: Ukra, Rúben Oliveira, Lucas Marques, Diogo Salomão. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ryana Gaulda, Liki zajęli: Hugo Seco, Alvarinho. Na 10 minut przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Licá, piłkarz Farense. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Abner Felipe Souza de Almeida
40′ 84′ Rui Filipe da Cunha Correia
Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus68′
 63′ 12′ 84′ Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior
Luís Carlos Pereira Carneiro80′ 87′
 59′ 60′ 72′ Allano Brendon de Souza Lima
Madi Queta67′
 45′ Hidemasa Morita
Jonatan Lucca
81′ Lincoln Henrique Oliveira dos Santos
Ryan Gauld75′
 33′ 71′ Cryzan da Cruz Queiroz Barcelos
Fabio Nunes
81′ Rúben Alexandre Gomes Oliveira
Carlos Alexandre Reis Pinto
84′ Lucas Marques de Oliveira
Cássio Fernando Scheid
João José Pereira da Costa
Filipe Joaquim Melo Silva
84′ Diogo Ferreira Salomo
. Alvarinho87′
71′ Rui Pedro Silva Costa
Bilel Aouacheria67′
72′ Andre Filipe Ukra
Hugo André Rodrigues Seco75′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Farense w drugiej połowie dokonała czterech zmian.