CD Santa Clara - Os Belenenses SAD 2-0 (1-0). Liga portugalska - 16. kolejka Primeira Liga

1 lutego na Estádio de São Miguel w Poncie Delgadzie odbył się mecz 16. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Santa Clara i CF Belenenses. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Santa Clara 2-0.

16. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-01 18:00 | Stadion: Estádio de São Miguel | Arbiter: Hugo Serafim Coelho Magalhães Silva
CD Santa Clara
Os Belenenses SAD
2
0
Cryzan 13'
Diogo Calila 90' (samob.)

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć drużyna CF Belenenses wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santa Clara w 13. minucie spotkania, gdy Cryzan zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Dannemu Henriquesowi z zespołu gości. Była to 35. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Santa Clara.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartką został ukarany Mansur, zawodnik gospodarzy. W 56. minucie Danny Henriques został zmieniony przez Afonsa Sousę.

Trener CF Belenenses postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Brunona Ramiresa i na pole gry wprowadził napastnika Silvestre Varelę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 71. minucie w drużynie CF Belenenses doszło do zmiany. Dieguinho wszedł za Richarda Rodriguesa. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Allanowi z Santa Clara.

Trener Santa Clara wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jeana Patrica. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Allano. W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marca Pereirę z Santa Clara, a w 89. minucie Afonsa Sousę z drużyny przeciwnej.

W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu bramkę samobójczą strzelił zawodnik CF Belenenses Diogo Calila. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Cassierra Cabezas
86′ Marco André Rocha Pereira
. Henrique
48′ Joeliton Lima Santos
Tiago Alexandre de Sousa Esgaio75′
Hidemasa Morita
Thibang Sindile Theophilus Phete
88′ Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior
Afonso Miguel Castro Vilhena Taira
74′ 74′ Allano Brendon de Souza Lima
Rúben Alexandre Rocha Lima
88′ Rui Filipe da Cunha Correia
Bruno Edgar Silva Almeida56′
80′ Lincoln Henrique Oliveira dos Santos
Richard Alexandre Birkheun Rodrigues71′
 13′ (k.) 88′ Cryzan da Cruz Queiroz Barcelos
Zander Mateo Cassierra Cabezas
André Filipe Magalhães Ribeiro Ferreira
André Campos Moreira
88′ João Ricardo da Silva Afonso
Guilherme Mata Oliveira
João Paulo Lázaro Lucas
Diogo dos Santos Cabral75′ 90′ (samob.)
Pierre Emmanuel Sagna
Afonso Gamelas De Pinho Sousa56′ 89′
80′ Anderson de Carvalho Santos
Sphephelo S'Miso Sithole
Lucas Marques de Oliveira
Gonçalo Alexandre Domingues Agrelos
74′ Jean Patric Lima dos Reis
Edgar Patrício Franco Pacheco
88′ Shahriar Moghanlou
Diego Francisco Rocha71′
88′ Andre Filipe Ukra
Silvestre Varela56′

Przewaga zespołu CF Belenenses w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom CF Belenenses pokazał dwie.

Jedenastka Santa Clara w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.