CD Santa Clara - Moreirense FC 0-0. Liga portugalska - 28. kolejka Primeira Liga

21 kwietnia na Estádio de São Miguel w Poncie Delgadzie odbył się mecz 28. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Santa Clara i Moreirense. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

28. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-04-21 16:30 | Stadion: Estádio de São Miguel | Arbiter: Vitor Jorge Fernandes Ferreira
CD Santa Clara
Moreirense FC
0
0

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Od 21. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Santa Clara i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Moreirense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Felipe Pires. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 52. a 71. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Santa Clara i jedną drużynie przeciwnej. Trener Santa Clara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Costinha, a murawę opuścił Cryzan.

W tej samej minucie Anderson Carvalho został zastąpiony przez Ruiego Costę. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Fábiowi Pachecowi z Moreirense.

Anthony D'Alberto85′
34′ Fabio Cardoso
Lazar Rosić
71′ Mikel Villanueva Álvarez
Abdoulaye Ba
Joeliton Lima Santos
Abdu Cadri Conté
52′ 77′ Anderson de Carvalho Santos
Fábio José Ferreira Pacheco90′
68′ 90′ Lincoln Henrique Oliveira dos Santos
Walterson Silva
Hidemasa Morita
Gonçalo Baptista Franco68′ 85′
21′ Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior
Felipe Augusto Rodrigues Pires45′
77′ Cryzan da Cruz Queiroz Barcelos
Alexandre Miguel Barros Soares85′
90′ Rui Filipe da Cunha Correia
Ibrahima Camará
77′ João José Pereira da Costa
David Martins Simão90′
Jean Patric Lima dos Reis
Jefferson Fernando Isídio90′
77′ Rui Pedro Silva Costa
Lucas Rodrigues da Silva
Andre Filipe Ukra
Yan Matheus Santos Souza45′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Santa Clara, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Zespół Santa Clara w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu zawodników.