CD Santa Clara - FC Paços de Ferreira 3-0 (2-0). Liga portugalska - 21. kolejka Primeira Liga

27 lutego na Estádio de São Miguel w Poncie Delgadzie odbyło się spotkanie 21. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Santa Clara i FC Paços. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Santa Clara 3-0. Mecz obejrzało 924 widzów.

21. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-27 19:00 | Stadion: Estádio de São Miguel | Widzów: 924 | Arbiter: Manuel Mota
Carlos 56'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem starć drużyna Santa Clara wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Allano wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santa Clara, zdobywając bramkę w 10. minucie starcia.

W 45. minucie minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów odbił nieudany strzał Cryzana. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę.

Trener FC Paços postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł João Amaral, a murawę opuścił Luther Singh. Jedyną kartkę w meczu dostał Allano z zespołu gospodarzy. Była to 49. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santa Clara w 56. minucie spotkania, gdy Carlos strzelił trzeciego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Hidemasa Morita.

W 58. minucie za Luíza Carlosa wszedł Pedro Rebocho. Niedługo później trener Santa Clara postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Lincolna. Na boisko wszedł Nené, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

José Uilton Silva de Jesus59′
90′ Anderson de Carvalho Santos
Luíz Carlos Martins Moreira58′
74′ Lincoln Henrique Oliveira dos Santos
Bruno Xavier Almeida Costa
Hidemasa Morita
Stephen Antunes Eustáquio
 45′ 45′ (k.) 86′ Cryzan da Cruz Queiroz Barcelos
Hélder José Castro Ferreira72′
 56′ 90′ Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior
Douglas Willian da Silva Souza72′
 10′ 49′ 74′ Allano Brendon de Souza Lima
Marco João Costa Baixinho
74′ Rui Filipe da Cunha Correia
Joao Pedro Reis Amaral46′
90′ Rúben Alexandre Gomes Oliveira
Martín Manuel Calderón Gómez
Diogo Ferreira Salomo
Abbas Ibrahim
90′ Jean Patric Lima dos Reis
Adriano Duarte Castanheira72′
86′ Rui Pedro Silva Costa
Dor Jan72′
74′ Andre Filipe Ukra
João Pedro Sousa Silva59′

Przewaga drużyny FC Paços w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Santa Clara pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.