CD Santa Clara - FC Famalicão 1-2 (0-0). Liga portugalska - 14. kolejka Primeira Liga

17 stycznia na Estádio de São Miguel w Poncie Delgadzie odbył się mecz 14. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Santa Clara i Famalicao. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Famalicao 2-1.

14. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-01-17 18:30 | Stadion: Estádio de São Miguel | Arbiter: Fábio Oliveira Melo
A. Luković 82'

Już w pierwszych minutach drużyna Santa Clara próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Santa Clara: João Lucasowi w 26. i Andersonowi Carvalhi w 42. minucie.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Famalicao otworzyli wynik. W 52. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Jhonata Robert. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ivána Jaimego z Famalicao, a w 63. minucie Rafaela Ramosa z drużyny przeciwnej. W 65. minucie Ukra zastąpił Dioga Salomão. Trener Santa Clara postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Andersona Carvalhę i na pole gry wprowadził napastnika Cryzana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W 70. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Famalicao Diogo Queirós. Między 71. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Santa Clara i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Famalicao w 82. minucie spotkania, gdy Andrija Luković zdobył drugą bramkę. W 85. minucie João Lucas został zmieniony przez Osamę Rashida, co miało wzmocnić drużynę Santa Clara. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rúbena Vinagrego na Calvina Verdonka.

W 86. minucie sędzia przyznał kartki Rúbenowi Vinagremu, Ivowi Rodriguesowi z zespołu gości. Chwilę później trener Famalicao postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Gila Diasa wszedł Riccieli, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Famalicao utrzymać prowadzenie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Santa Clara doszło do zmiany. João Afonso wszedł za Rafaela Ramosa.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Vanailson Luciano de Souza Alves
63′ 90′ Rafael António Figueiredo Ramos
Patrick William Sá de Oliveira73′
Fabio Cardoso
Diogo Lucas Queirós 70′ (samob.)
Mikel Villanueva Álvarez
Srđan Babić
26′ 85′ João Paulo Lázaro Lucas
Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre86′ 86′
42′ 65′ Anderson de Carvalho Santos
Andrija Luković  82′
71′ Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior
Gil Bastião Dias90′
65′ Andre Filipe Ukra
Jhonata Robert Alves da Silva  52′ (k.) 69′
Rui Filipe da Cunha Correia
Manuel Ugarte Ribeiro
65′ Lincoln Henrique Oliveira dos Santos
Iván Jaime Pajuelo54′ 68′
Shahriar Moghanlou
Anderson Oliveira Silva69′
André Filipe Magalhães Ribeiro Ferreira
Ivan Zlobin
90′ João Ricardo da Silva Afonso
Riccieli Eduardo da Silva Júnior90′
Joeliton Lima Santos
Daniel Morer Cabrera
Pierre Emmanuel Sagna
Calvin Verdonk86′
85′ Osama Jabbar Shafeeq Rashid
Bozhidar Boykov Kraev69′
Hidemasa Morita
Joaquín Nicolás Pereyra
65′ 77′ João José Pereira da Costa
Ivo Tiago dos Santos Rodrigues69′ 86′
65′ Cryzan da Cruz Queiroz Barcelos
Alexandre Xavier Pereira Guedes68′
65′ Diogo Ferreira Salomo
Carlos Fernando Valenzuela

Przewaga drużyny Santa Clara w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy Santa Clara obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.