CD Santa Clara - CD Tondela 1-1 (0-1). Liga portugalska - 24. kolejka Primeira Liga

W starciu 24. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 20 marca, zespół Santa Clara zremisował z CD Tondela 1-1 (0-1). Mecz odbył się na Estádio de São Miguel w Poncie Delgadzie.

24. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-03-20 16:30 | Stadion: Estádio de São Miguel | Arbiter: Hélder Miguel Azevedo Malheiro
CD Santa Clara
CD Tondela
1
1
Yohan Tavares 90' (samob.)
Mario González 44'

Od pierwszych minut zespół Santa Clara zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny CD Tondela była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze CD Tondela otworzyli wynik. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Mario González. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł João Pedro.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CD Tondela.

Na murawie, jak to często zdarzało się Santa Clara w tym sezonie, pojawił się João Afonso, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Mikela Villanuevę. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter przyznał żółtą kartkę Fábiowi Cardosowi z Santa Clara.

W 66. minucie Rui Costa zastąpił Cryzana. W tej samej minucie Anderson Carvalho został zmieniony przez Costinhę, a za Lincolna wszedł na boisko Ukra, co miało wzmocnić drużynę Santa Clara. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda Khacefa na Enza Martíneza. W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Allana z Santa Clara, a w 77. minucie Tiaga Almeidę z drużyny przeciwnej.

W 80. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Fábio Cardoso, osłabiając zespół Santa Clara. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 62. minucie. W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Salvador Agra, Jaume Grau, a na ich miejsce weszli Roberto Olabe, João Pedro. Allano z Santa Clara na osiem minut przed zakończeniem pojedynku dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 75. minucie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Santa Clara: Cryzanowi w 84. i Mansurowi w 90. minucie. W doliczonej drugiej minucie spotkania w drużynie CD Tondela doszło do zmiany. Rafael Barbosa wszedł za Jhona Murilla.

W czwartej minucie doliczonego czasu meczu do własnej bramki trafił zawodnik CD Tondela Yohan Tavares. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację dwie minuty później, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Salvadorowi Agrze i Rafaelowi Ramosowi.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Pedro José da Silva Trigueira
90′ Rafael António Figueiredo Ramos
Tiago Melo Almeida77′
62′ 80′ Fabio Cardoso
Yohan Tavares 90′ (samob.)
46′ Mikel Villanueva Álvarez
Ricardo Miguel Martins Alves
90′ Joeliton Lima Santos
Filipe Ferreira
66′ Anderson de Carvalho Santos
João Pedro Almeida Machado81′
Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior
Roberto Olabe del Arco81′
75′ 82′ Allano Brendon de Souza Lima
João Lamine Jaquité
Hidemasa Morita
Jhon Eduard Murillo Romaña90′
79′ Lincoln Henrique Oliveira dos Santos
Mario González Gutiérrez  44′
66′ Rui Pedro Silva Costa
Mohamed Naoufel Khacef76′
André Filipe Magalhães Ribeiro Ferreira
Babacar Niasse Mbaye
46′ João Ricardo da Silva Afonso
Telmo Emanuel Gomes Arcanjo
66′ João José Pereira da Costa
Jaume Grau Ciscar81′
66′ 84′ Cryzan da Cruz Queiroz Barcelos
Salvador Agra81′ 90′
Jean Patric Lima dos Reis
Souleymane Anne
79′ Andre Filipe Ukra
Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa90′

Przewaga drużyny Santa Clara w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek oraz dwie czerwone piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom CD Tondela przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.