CD Nacional Funchal - Sporting Lizbona 0-2 (0-1). Liga portugalska - 13. kolejka Primeira Liga

W pojedynku 13. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 8 stycznia, drużyna Nacionalu Funchal przegrała ze Sportingiem 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Estádio da Madeira.

Jovane Cabral 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Jedenastka Sportinga wygrała aż 18 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko cztery.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rúbena Micaela z Nacionalu Funchal, a w 28. minucie Zouhaira Feddala z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Sportinga w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Nuno Santos. Asystę zanotował Pedro Gonçalves.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sportinga.

Trener Nacionalu Funchal wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kenjego Gorrégo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Rúben Micael. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę dostał Nuno Borges, piłkarz Nacionalu Funchal.

Chwilę później trener Sportinga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Andraża Szporara. Na boisko wszedł Tiago Tomás, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie za João Camacha wszedł João Victor. Między 66. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Nacionalu Funchal: Nuno Borges, Larry Azouni, João Vigário, na ich miejsce weszli: Abdullahi Alhassan, Chico Ramos, Witi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce João Mária, Nuna Santosa zajęli: Matheus Nunes, Jovane Cabral.

W 69. minucie kartkę otrzymał Rúben Freitas z Nacionalu Funchal.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga w 90. minucie spotkania, gdy Jovane Cabral zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Tiago Tomás.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Antonio Adan Garrido
69′ Rúben Diogo Francisco Freitas
Luis Neto
Júlio César de Freitas Filho
Zouhair Feddal Agharbi28′
Lucas Kal Schenfeld Prigioli
Sebastian Coates
82′ João Miguel Ribeiro Vigário
Joao Mario76′
José Brayan Riascos Valencia
Pedro Antonio Porro Sauceda
11′ 46′ Micael Ruben
Pedro António Pereira Gonçalves
82′ Larry Azouni
Nuno Miguel Gomes dos Santos  43′ 87′
66′ João Pedro Gomes Camacho
João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves
61′ 66′ Nuno Miguel Oliveira Borges
Vitorino Antunes
66′ Abdullahi Ibrahim Alhassan
Cristián Alexis Borja González
46′ Kenji Gorré
Gonçalo Bernardo Inácio
Vincent Edouard André Koziello
Matheus Luiz Nunes76′
66′ João Victor Lima Ferreira
Bruno Vinícius Souza Ramos
82′ Francisco Augusto Neto Ramos
Jovane Eduardo Borges Cabral87′  90′
Vincent Thill
Tiago Barreiros de Melo Tomás66′
82′ Witiness Chimoio Joao Quembo
Gonzalo Jordy Plata Jiménez

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Nacionalu Funchal, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Zespół Nacionalu Funchal w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.