CD Nacional Funchal - Sporting Braga 1-2 (0-2). Liga portugalska - 21. kolejka Primeira Liga

W starciu 21. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 28 lutego, zespół Nacionalu Funchal przegrał ze Sportingiem Braga 1-2 (0-2). Pojedynek odbył się na Estádio da Madeira.

21. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-28 21:00 | Stadion: Estádio da Madeira | Arbiter: Hélder Miguel Azevedo Malheiro
Abel Ruiz 29'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 mecze drużyna Sportinga Braga wygrała 19 razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Sportinga Braga nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 25. minucie bramkę zdobył Fransérgio.

Drużyna Nacionalu Funchal ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Abel Ruiz.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Nacionalu Funchal wyszła w zmienionym składzie, za Larry'ego Azouniego wszedł Rúben Micael. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Pedrão z drużyny gospodarzy. Była to 59. minuta pojedynku.

Trener Sportinga Braga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Nicolas Gaitan, a murawę opuścił Lucas Piazón. W tej samej minucie Ricardo Horta został zastąpiony przez André Hortę.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie wynik ustalił José Riascos. Asystę zanotował João Vigário.

Trener Nacionalu Funchal wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bryana Rócheza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Kenji Gorré. Między 74. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Nacionalu Funchal: Vincent Thill, José Riascos, Chico Ramos, na ich miejsce weszli: Witi, Pedro Mendes, Éber Bessa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brunona Rodriguesa, Abla Ruiza zajęli: Rolando, Vítor Oliveira. Zespołowi Nacionalu Funchal zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Sportinga Braga.

Vítor Tormena de Farias
59′ Pedro Henrique de Oliveira Correia
Cristián Alexis Borja González
Rui Jorge Farto Correia
Bruno Miguel Ferreira Rodrigues84′
João Miguel Ribeiro Vigário
Almoatasembellah Ali Mohamed Al musrati
83′ Francisco Augusto Neto Ramos
Ricardo Sousa Esgaio
74′ Vincent Thill
Gustavo Lucas Domingues Piazón69′
46′ Larry Azouni
Ricardo Jorge Luz Horta69′
70′ Kenji Joel Gorré
Wenderson Galeno
Nuno Miguel Oliveira Borges
Fransérgio Rodrigues Barbosa  25′
 69′ 83′ José Brayan Riascos Valencia
Pires Rolando84′
74′ Witiness Chimoio Joao Quembo
José Carlos Teixeira Lopes Reis Gonçalves
Abdullahi Ibrahim Alhassan
João Pedro Barradas Novais
83′ Éber Henrique Ferreira de Bessa
Nicolas Gaitan69′
46′ Micael Ruben
André Filipe Luz Horta69′
83′ Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes
Vítor Manuel Carvalho Oliveira89′
70′ Bryan Giovanni Róchez Mejia
Hernâni Infande Tchuda da Silva

Drużyna Sportinga Braga była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Sportinga Braga żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Sportinga Braga w drugiej połowie dokonała czterech zmian.