CD Nacional Funchal - SL Benfica Lizbona 1-3 (1-0). Liga portugalska - 32. kolejka Primeira Liga

W spotkaniu 32. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 11 maja, jedenastka Nacionalu Funchal przegrała z Benficą Lizbona 1-3 (1-0). Mecz odbył się na Estádio da Madeira.

32. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-11 19:00 | Stadion: Estádio da Madeira | Arbiter: Rui Manuel Gomes Costa
Gonçalo Ramos 81',86'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Drużyna Benficy Lizbona wygrała aż 24 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Nacionalu Funchal nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Pedrão.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Chiquinho z Benficy Lizbona. Była to 34. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Nacionalu Funchal.

Drugą połowę drużyna Benficy Lizbona rozpoczęła w zmienionym składzie, za Franca Cerviego wszedł Álex Grimaldo. Trener Benficy Lizbona wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pizziego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Chiquinho. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

Drugą połowę jedenastka Benficy Lizbona rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pedrinha wszedł Éverton. W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gilberta z Benficy Lizbona, a w 60. minucie João Vigária z drużyny przeciwnej. W 65. minucie Gilberto został zmieniony przez Darwina Núñeza.

Po chwili trener Nacionalu Funchal postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Bryan Róchez, a murawę opuścił Éber Bessa. W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w zespole Nacionalu Funchal za Pedro Mendesa wszedł Kenji Gorré, a w drużynie Benficy Lizbona Gian-Luca Waldschmidt zmienił Gonçala Ramosa.

W 78. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Nacionalu Funchal Pedrão. W 80. minucie sędzia ukarał kartką Áleksa Grimalda, piłkarza gości.

Niedługo po stracie bramki zespół gości pokazał swoją wyższość. Gola na 1-2 na dziewięć minut przed zakończeniem starcia strzelił Gonçalo Ramos. Bramka padła po podaniu Darwina Núñeza.

W 85. minucie boisko opuścili piłkarze Nacionalu Funchal: Rúben Micael, Vincent Koziello, a na ich miejsce weszli Abdullahi Alhassan, João Vigário.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benficy Lizbona w 86. minucie spotkania, gdy Gonçalo Ramos zdobył trzecią bramkę. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Darwin Núñez.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Helton Brant Aleixo Leite
 8′ 78′ (samob.) Pedro Henrique de Oliveira Correia
Gilberto56′ 65′
Lucas Kal Schenfeld Prigioli
Lucas Verissimo da Silva
Júlio César de Freitas Filho
Nicolas Otamendi
85′ Abdullahi Ibrahim Alhassan
Nuno Albertino Varela Tavares
Rúben Diogo Francisco Freitas
Pedro Victor Delmino da Silva46′
Larry Azouni
Francisco Leonel Lima Silva Machado34′ 46′
60′ 85′ João Miguel Ribeiro Vigário
Franco Emanuel Cervi46′
74′ Éber Henrique Ferreira de Bessa
Julian Weigl
74′ Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes
Jan Vertonghen
74′ Kenji Joel Gorré
Gabriel Appelt Pires
85′ Vincent Edouard André Koziello
Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi46′
85′ Micael Ruben
Éverton Sousa Soares46′
74′ Bryan Giovanni Róchez Mejia
Darwin Gabriel Núñez Ribeiro65′
Luiz Eduardo Teodora da Silva
Gonçalo Matias Ramos74′  81′, 86′

Zespół Benficy Lizbona był w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Nacionalu Funchal, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Drużyna Nacionalu Funchal w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.