CD Nacional Funchal - SC Farense 2-3 (0-0). Liga portugalska - 19. kolejka Primeira Liga

13 lutego na Estádio da Madeira odbył się mecz 19. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Nacionalu Funchal i Farense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Farense 3-2.

19. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-13 16:30 | Stadion: Estádio da Madeira | Arbiter: Rui Manuel Gomes Costa
Pedro Mendes 86' (samob.)

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Nacionalu Funchal.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Nacional Funchal: Larry'emu Azouniemu w 41. i Chicowi Ramosowi w 45. minucie.

Wysiłki podejmowane przez zespół Farense w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się André Pinto. Przy zdobyciu bramki asystował Jonatan Lucca.

Niedługo później Ryan Gauld wywołał eksplozję radości wśród kibiców Farense, zdobywając kolejną bramkę w 62. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Madiego Quety.

W 64. minucie Pedro Henrique został zastąpiony przez Nikolę Stojiljkovicia. W 65. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: José Riascos, Pedro Mendes, a na ich miejsce weszli Chico Ramos, João Camacho. W 66. minucie kartką został ukarany Fábio Nunes, zawodnik gości.

Bramkarz Farense wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 68. minucie gola kontaktowego strzelił João Vigário. Asystę zaliczył Rui Correia.

Trener Nacionalu Funchal postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Vincenta Thilla i na pole gry wprowadził napastnika Marca Matiasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W tej samej minucie w jedenastce Nacionalu Funchal doszło do zmiany. Rúben Micael wszedł za Larry'ego Azouniego. A kibice Farense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hugona Seca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Licá.

Zespół Farense niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 15 minut, jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Pedro Mendes. Asystę zanotował Bryan Róchez.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Nuno Borges z Nacionalu Funchal.

W 86. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Nacionalu Funchal Pedro Mendes. W 87. minucie João Vigário został zmieniony przez Witiego, co miało wzmocnić drużynę Nacionalu Funchal. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Madiego Quetę na Filipe Mela.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Nikoli Stojiljković i Ruiemu Correi. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-3.

André Almeida Pinto  51′
90′ Rui Jorge Farto Correia
Eduardo Ferreira dos Santos
 68′ 87′ João Miguel Ribeiro Vigário
Fabio Nunes66′
45′ 65′ Francisco Augusto Neto Ramos
Amine Oudrhiri Idrissi
75′ Vincent Thill
Luís Carlos Pereira Carneiro79′
41′ 75′ Larry Azouni
Madi Queta88′
65′ João Pedro Gomes Camacho
Jonatan Lucca
84′ Nuno Miguel Oliveira Borges
Carlos Alexandre Reis Pinto
87′ Witiness Chimoio João Quembo
Cássio Fernando Scheid
Éber Henrique Ferreira de Bessa
Abner Felipe Souza de Almeida
Vincent Edouard André Koziello
Cláudio Falcão Santos
75′ Micael Ruben
Filipe Joaquim Melo Silva88′
75′ Marco André da Silva Lopes Matias
Djalma Braume Manuel Abel Campos
65′  83′ 86′ (samob.) Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes
Hugo André Rodrigues Seco79′
65′ José Brayan Riascos Valencia
Nikola Stojiljković64′ 90′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Nacionalu Funchal, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Jedenastka Nacionalu Funchal w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.