CD Nacional Funchal - Rio Ave FC 1-2 (1-0). Liga portugalska - 34. kolejka Primeira Liga

19 maja na Estádio da Madeira odbyło się spotkanie 34. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Nacionalu Funchal i Rio Ave. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rio Ave 2-1.

34. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-19 21:00 | Stadion: Estádio da Madeira | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
Carlos Mané 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 starć jedenastka Rio Ave wygrała osiem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Nacionalu Funchal nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Dudu. Asystę zaliczył Larry Azouni.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Larry'emu Azouniemu z Nacionalu Funchal. Była to 16. minuta meczu. W 25. minucie w drużynie Nacionalu Funchal doszło do zmiany. João Vigário wszedł za Dudu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Nacionalu Funchal.

Drugą połowę zespół Nacionalu Funchal rozpoczął w zmienionym składzie, za Ébera Bessę, Bryana Rócheza weszli Mabrouk Rouai, Pedro Mendes.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 51. minucie Aderllan Santos wyrównał wynik meczu.

W 56. minucie Witi został zastąpiony przez Kenjego Gorrégo. Po chwili trener Rio Ave postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Francisco Geraldes, a murawę opuścił Guga. A kibice Nacionalu Funchal nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rúbena Micaela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Abdullahi Alhassan.

W 84. minucie sędzia przyznał kartkę Filipe Augustowi z drużyny gości.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Rio Ave przyniosły efekt bramkowy. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Carlos Mané. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Sávio.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Aderllan Leandro de Jesus Santos  51′
46′ Éber Henrique Ferreira de Bessa
Pedro Miguel Gaspar Amaral87′
 11′ 25′ Luiz Eduardo Teodora da Silva
Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues62′
16′ Larry Azouni
Judilson Mamadu Pele87′
56′ Witiness Chimoio Joao Quembo
Filipe Augusto Carvalho Souza84′
71′ Abdullahi Ibrahim Alhassan
Carlos Manuel Cardoso Mané  90′
46′ Bryan Giovanni Róchez Mejia
Jacinto Muondo Dala Gelson
José Brayan Riascos Valencia
Ryotaro Meshino73′
Riccardo Piscitelli
Leonardo da Silva Vieira
25′ João Miguel Ribeiro Vigário
Sávio Antônio Alves87′
Vladan Danilović
João Pedro Loureiro da Costa
Vincent Edouard André Koziello
Nelson Monte
46′ Mabrouk Haiça Rouai
Francisco Oliveira Geraldes62′
71′ Micael Ruben
Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini
Gergely Bobál
José Brandão Gonçalves Júnior73′
56′ Kenji Joel Gorré
Anderson Emanuel Castelo Branco da Cruz
46′ Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes
Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho87′

Zespół Rio Ave był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Drużyna Nacionalu Funchal zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół Nacionalu Funchal wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.