CD Nacional Funchal - Club Foot Estrela 4-1 (2-0). Liga portugalska - 13. kolejka Segunda Liga

4 grudnia na Estádio da Madeira odbył się pojedynek 13. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Nacionalu Funchal i Clubu Foot Estrela. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Nacionalu Funchal 4-1. Na stadionie zasiadło 389 widzów.

13. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-12-04 15:00 | Stadion: Estádio da Madeira | Widzów: 389 | Arbiter: Fabio Melo
Paulinho 56'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie po rozpoczęciu żółtą kartką został ukarany Mamadou Serov, piłkarz Clubu Foot Estrela.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nacionalu Funchal w 10. minucie spotkania, gdy Bryan Róchez zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli.

Między 21. a 25. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Nacionalu Funchal i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna Clubu Foot Estrela ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 32. minucie trafił João Camacho.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Miguelowi Rosie z drużyny gości. W 45. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał João Camacho z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 21. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Clubu Foot Estrela rozpoczął w zmienionym składzie, za Chapiego Romana wszedł Fabrício Simões.

Zawodnicy Clubu Foot Estrela odpowiedzieli strzeleniem gola. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Paulinho. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Matheus Dantas z Clubu Foot Estrela w 60. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 22. minucie.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu wynik na 3-1 podwyższył Marco Matias.

W 64. minucie Madson został zastąpiony przez Brunona Fernandesa. W tej samej minucie w drużynie Clubu Foot Estrela doszło do zmiany. Aloísio Genézio wszedł za Mamadou Serova. A kibice Nacionalu Funchal nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dudu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Bryan Róchez. Posunięcie trenera było słuszne. Dudu strzelił czwartego gola w 76. minucie spotkania.

W 67. minucie w zespole Nacionalu Funchal doszło do zmiany. André Sousa wszedł za Witiego.

Niedługo później Dudu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nacionalu Funchal, zdobywając kolejną bramkę w 76. minucie spotkania. Chwilę później trener Clubu Foot Estrela postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Reko Silva, a murawę opuścił Diogo Pinto.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Dudu z Nacionalu Funchal. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Matheus de Jesus Dantas22′ 60′
25′ 67′ Witiness Chimoio João Quembo
Sérgio Emanuel Fernandes da Conceição
Vladan Danilović
Diogo Costa Pinto79′
79′ Francisco Augusto Neto Ramos
Gastón Manuel Romano46′
87′ Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves
Mamadou Serov Traoré5′ 64′
 62′ 79′ Marco André da Silva Lopes Matias
Madson de Souza Silva64′
 32′ 21′ 45′ João Pedro Gomes Camacho
Paulo Rafael Pereira Araújo  56′ 79′
 10′ 67′ Bryan Giovanni Róchez Mejia
Miguel Rosa36′
Vagner da Silva
Nuno Alexandre Hidalgo Costa Pereira
Rafael José Fernandes Teixeira Vieira
Aloísio de Souza Genézio64′
67′ André Martins de Sousa
Guilherme dos Santos Rodrigues
Easah Zaheer Suliman
Bruno Goncalves Fernandes64′
79′ Abdullahi Ibrahim Alhassan
Miguel Gonçalves Silva79′
Radivoj Bosić
Fabrício Santos Simões46′
79′ Mabrouk Haiça Rouai
Leandro José Ribeiro Tipote79′
87′ João Tiago Serrão Garcês

67′  76′ 90′ Luiz Eduardo Teodora da Silva

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki i jednej czerwonej.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.

12 grudnia zespół Nacionalu Funchal zawalczy o kolejne punkty w Faro. Jego przeciwnikiem będzie SC Farense. Natomiast 13 grudnia Casa Pia AC będzie rywalem drużyny Clubu Foot Estrela w meczu, który odbędzie się w Amadorze.