CD Nacional Funchal - CD Tondela 2-0 (1-0). Liga portugalska - 11. kolejka Primeira Liga

27 grudnia na Estádio da Madeira odbyło się spotkanie 11. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Nacionalu Funchal i CD Tondela. Starcie zakończyło się zwycięstwem Nacionalu Funchal 2-0.

B. Riascos 68'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nacionalu Funchal w pierwszej minucie spotkania, gdy Rúben Micael strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył João Vigário.

W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bebeta z CD Tondela, a w 27. minucie Nuna Borgesa z drużyny przeciwnej. W 28. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Bebeto, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 18. minucie. W 30. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Salvadorowi Agrze z zespołu gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nacionalu Funchal.

Drugą połowę zespół Nacionalu Funchal rozpoczął w zmienionym składzie, za Nuna Borgesa wszedł Abdullahi Alhassan. Także w zespole CD Tondela w czasie przerwy zaszły zmiany, za Yohana Tavaresa wszedł Abdel Medioub. W 54. minucie Rafael Barbosa został zastąpiony przez Rúbena Fonsecę.

Drużyna CD Tondela ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się José Riascos.

W 70. minucie w drużynie Nacionalu Funchal doszło do zmiany. Chico Ramos wszedł za Rúbena Micaela. Na murawie, jak to często zdarzało się CD Tondela w tym sezonie, pojawił się Mohamed Khacef, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 72. minucie Salvadora Agrę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. A kibice Nacionalu Funchal nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kenjego Gorrégo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Bryan Róchez.

W 78. minucie Filipe Ferreira został zmieniony przez Tiaga Almeidę, a za Maria Gonzáleza wszedł na boisko João Mendes, co miało wzmocnić zespół CD Tondela. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając João Camacha na Vincenta Thilla. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom CD Tondela: Enzowi Martínezowi w 81. i Mohamedowi Khacefowi w 83. minucie. W doliczonej szóstej minucie meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mohamed Khacef z zespołu CD Tondela i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 83. minucie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Filipe Ferreira78′
 68′ José Brayan Riascos Valencia
Salvador Agra30′ 72′
 1′ 70′ Micael Ruben
João Lamine Jaquité
Larry Azouni
Jaume Grau Ciscar
86′ João Pedro Gomes Camacho
Jhon Eduard Murillo Romaña
27′ 46′ Nuno Miguel Oliveira Borges
Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa54′
76′ Bryan Giovanni Róchez Mejia
Mario González Gutiérrez78′
Riccardo Piscitelli
Pedro José da Silva Trigueira
Pedro Henrique de Oliveira Correia
Mohamed Naoufel Khacef72′ 83′ 90′
46′ Abdullahi Ibrahim Alhassan
João Paulo Marques Gonçalves
76′ Kenji Gorré
Abdel Jalil Zaim Idriss Medioub46′
Vincent Edouard André Koziello
Tiago Melo Almeida78′
70′ Francisco Augusto Neto Ramos
João Sabino Mendes Neto Saraiva78′
86′ Vincent Thill
Souleymane Anne
Gergely Bobál
Tomislav Štrkalj
Witiness Chimoio Joao Quembo
Rúben Miguel Valente Fonseca54′

Arbiter pokazał cztery żółte kartki i dwie czerwone piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Nacionalu Funchal przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół CD Tondela w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.