CD Nacional Funchal - CD Mafra 1-1 (0-0). Liga portugalska - 9. kolejka Segunda Liga

W pojedynku 9. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 24 października, zespół Nacionalu Funchal zremisował z Mafrą 1-1 (0-0). Mecz na Estádio da Madeira obejrzało 511 widzów.

9. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-10-24 15:00 | Stadion: Estádio da Madeira | Widzów: 511 | Arbiter: Rui Miguel Gomes Lima
CD Nacional Funchal
CD Mafra
1
1
A. Alhassan 61'
Pedro Pacheco 89'

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Baiana z Nacionalu Funchal, a w 39. minucie Pedro Barcelosa z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Nacionalu Funchal w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Abdullahi Alhassan.

W 64. minucie kartkę dostał Jota z Nacionalu Funchal. W 68. minucie Gui Ferreira został zmieniony przez Andrezinha. Między 68. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Mafry : Pedro Barcelos, Rodrigo Martins, Inácio Miguel, na ich miejsce weszli: Bura, Stevy Okitokandjo, Lucas Marques. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Witiego, Abdullahiego Alhassana zajęli: Radivoj Bosić, Vítor Gonçalves.

Trener Mafry postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Pedro Aparícia i na pole gry wprowadził napastnika Lee Gwangina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na siedem minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Nacionalu Funchal doszło do zmiany. Vladan Danilović wszedł za Jotę.

Mimo że zespół Mafry nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 80 ataków oddał tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 89. minucie gola wyrównującego strzelił Pedro Pacheco.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Nacionalu Funchal doszło do zmiany. Dudu wszedł za Chica Ramosa. Trzy minuty później kartką został ukarany Bruno Silva, zawodnik gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Tomás Caldas Januário Carvalho Domingos
70′ Witiness Chimoio João Quembo
Bruno da Silva Fonseca90′
31′ Wanderson Souza Carneiro
Inácio Miguel Ferreira Santos82′
Easah Zaheer Suliman
Pedro Jorge Pacheco Seabra  89′
 61′ 70′ Abdullahi Ibrahim Alhassan
Guilherme Filipe Salgado Ferreira68′
90′ Francisco Augusto Neto Ramos
Pedro Miguel Santos Aparício82′
64′ 83′ João Tiago Serrão Garcês
Wenderson da Silva Costa Ferreira
70′ Radivoj Bosić
Ricardo Alexandre Gomes Simões
Aboubacar Dit Boubou Konté
Lucas Marques de Oliveira82′
83′ Vladan Danilović
Rodrigo Pereira Martins Rodrigue
70′ Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves
Gwangin Lee82′
Mabrouk Haiça Rouai
Stevy Okitokandjo77′
90′ Luiz Eduardo Teodora da Silva
André Miguel Pinto Lopes68′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Mafry w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.