CD Nacional Funchal - Casa Pia AC 1-2 (0-0). Liga portugalska - 6. kolejka Segunda Liga

19 września na Estádio da Madeira odbył się pojedynek 6. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Nacionalu Funchal i Casy Pia AC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Casy Pia AC 2-1. Na stadionie zasiadło 496 widzów.

6. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-09-19 12:00 | Stadion: Estádio da Madeira | Widzów: 496 | Arbiter: Hélder Carvalho
CD Nacional Funchal
Casa Pia AC
1
2
Júlio César 58'
Jota 66',90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Nacionalu Funchal.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Rui Correia z zespołu gospodarzy. Była to 14. minuta starcia.

Drugą połowę jedenastka Casy Pia AC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Savioura Godwina wszedł Jota. W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter ukarał kartką João Camacha, zawodnika gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Júlio César wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nacionalu Funchal, zdobywając bramkę w 58. minucie meczu. W 64. minucie Vitó został zmieniony przez Leandra Sancę.

W tej samej minucie w drużynie Casy Pia AC doszło do zmiany. Lucas Soares wszedł za Rodriga Gala.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Jota.

W następstwie utraty gola trener Nacionalu Funchal postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił obrońcę Witiego i na pole gry wprowadził napastnika Brunona Gomesa, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Bryan Róchez został zmieniony przez Radivoja Bosicia, a za Vladana Danilovicia wszedł na boisko Aboubacar Boubou, co miało wzmocnić drużynę Nacionalu Funchal. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając João Vieirę na Camila Trianę oraz Zidane Banjaquiego na Nuna Borgesa.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Casy Pia AC przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Jota po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Ricardo Jorge Cecília Batista
 58′ Júlio César de Freitas Filho
Rodrigo Galo Brito64′
14′ Rui Jorge Farto Correia
Zach Muscat
Rúben Diogo Francisco Freitas
Vasco Herculano Salgado Cunha Mango Fernandes
69′ Witiness Chimoio João Quembo
Nermin Zolotić
Wanderson Souza Carneiro
Victor Emanuel Araújo Ferreira64′
83′ Vladan Danilović
Zidane Agustini Banjaqui89′
Francisco Augusto Neto Ramos
Afonso Miguel Castro Vilhena Taira
Mabrouk Haiça Rouai
Leonardo Filipe Cruz Lelo
49′ João Pedro Gomes Camacho
Saviour Amunde Godwin46′
69′ Bryan Giovanni Róchez Mejia
Derick Theodoro Santos Poloni
69′ Radivoj Bosić
Lucas Soares de Almeida64′
83′ Aboubacar Dit Boubou Konté
Nuno Miguel Oliveira Borges89′
João Tiago Serrão Garcês
Leandro Mário Baldé Sanca64′
69′ Bruno Gomes de Oliveira Conceição
João Pedro Ferreira Silva46′  66′, 90′
João Francisco Pereira Fernandes
Camilo José Triana Fragoso78′

Sędzia nie ukarał zawodników Casy Pia AC żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Zespół Nacionalu Funchal w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.