CD Mafra - SC Farense 0-2 (0-2). Liga portugalska - 13. kolejka Segunda Liga

W spotkaniu 13. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 5 grudnia, drużyna Mafry przegrała z Farense 0-2 (0-2). Mecz na Estádio Municipal de Mafra obejrzało 439 widzów.

13. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-12-05 21:30 | Stadion: Estádio Municipal de Mafra | Widzów: 439 | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
Pedro Henrique 42'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Farense wygrał aż cztery razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Fabríciowi Isidorowi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Farense w 11. minucie spotkania, gdy Fabrício Isidoro strzelił pierwszego gola. W 29. minucie kartkę dostał Miguel Bandarra, zawodnik gości.

Drużyna Mafry ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy celnym strzałem popisał się Pedro Henrique.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Trener Mafry postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Kikas, a murawę opuścił Pedro Aparício. W tej samej minucie Gui Ferreira zastąpił Chahreddine Boukholdę.

W tej samej minucie w drużynie Mafry doszło do zmiany. Vitor Gabriel wszedł za Tomása Domingosa. Chwilę później trener Farense postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Fabrícia Isidora. Na boisko wszedł Bruno Paz, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Od 72. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Farense i jedną drużynie przeciwnej.

Między 76. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Mafry: Andrezinho, Leandrinho, na ich miejsce weszli: Stevy Okitokandjo, Lucas Marques. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Micy, Elvesa zajęli: Jonatan Lucca, Cristian Ponde.

Miguel Bandarra Rodrigues29′
62′ Tomás Caldas Januário Carvalho Domingos
Jorge Candé Braíma Nogueira
Inácio Miguel Ferreira Santos
Eduardo Ferreira dos Santos90′
Miguel Ângelo Marques Granja
Robson Januario de Paula
62′ Guilherme Filipe Salgado Ferreira
Abner Felipe Souza de Almeida74′
76′ Leandro Cordeiro de Lima Silva Leandrinho
Cláudio Falcão Santos
62′ Pedro Miguel Santos Aparício
Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus  11′ 6′ 64′
Rodrigo Miguel Forte Paes Martins
Micael Cabrita Silva Mica76′
76′ André Miguel Pinto Lopes
Henrique Gelain Custódio
62′ 72′ Chahreddine Boukholda
Otávio Gut Oliveira
Wenderson da Silva Costa Ferreira
Bruno Lourenço Pinto de Almeida Paz64′
76′ Lucas Marques de Oliveira
Jonatan Lucca76′
Rodrigo Pereira Martins Rodrigue
André Seruca
62′ João Diogo Alves Rodrigues
Cristian Ioan Ponde86′
76′ Stevy Okitokandjo
Madi Queta
62′ Alves Nery Vitor Gabriel
Ângelo Rafael Oliveira Sousa Taveira

Jedenastka Mafry miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Farense pokazał cztery.

Zespół Mafry w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.