CD Mafra - GD Chaves 1-2 (1-1). Liga portugalska - 14. kolejka Segunda Liga

W meczu 14. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 3 stycznia, drużyna Mafry przegrała z Chavesem 1-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estádio Dr. Mário da Silveira.

14. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-03 12:15 | Stadion: Estádio Dr. Mário da Silveira | Arbiter: João Pedro Silva Pinheiro
João Teixeira 51'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Chavesu wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chavesu w 18. minucie spotkania, gdy Juninho zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 31. minucie kartką został ukarany Luís Rocha, piłkarz gości.

Zawodnicy gospodarzy nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Camará. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Chaves: João Bachiemu w 33. i Nunowi Coelhowi w 35. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Piłkarze Chavesu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 51. minucie wynik ustalił João Teixeira.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia przyznał kartkę Camarze z zespołu gospodarzy. W 64. minucie Wellington Carvalho został zmieniony przez Roberta. W tej samej minucie w drużynie Mafry doszło do zmiany. Rúben Ramos wszedł za Andrezinha.

Trener Mafry postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Rodriga Martinsa i na pole gry wprowadził napastnika Stevy'ego Okitokandjo, który w bieżącym sezonie ma na koncie już sześć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 75. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Mafry: Carlos Daniel, Tomás Domingos, João Graça, na ich miejsce weszli: Gustavo Souza, Nuno Campos, Lee Gwangin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juninha, João Bachiego, João Teixeiry zajęli: Benny, Nicolas, Raphael Guzzo. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Cucę z Mafry, a w 81. minucie Bennego z drużyny przeciwnej.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Paulo Vítor Fagundes dos Anjos
85′ Tomás Caldas Januário Carvalho Domingos
José Tiago Almeida Martins
64′ Rodrigo Miguel Forte Paes Martins
Nuno Miguel Prata Coelho35′
76′ Carlos Miguel Pereira Fernandes
Joao Teixeira  51′ 88′
64′ André Miguel Pinto Lopes
João Pedro Araújo Correia
85′ João Pedro Salazar da Graça
João Pedro Fortes Bachiessa33′ 88′
 32′ (k.) 62′ Abel Issa Camara
Wellington Nascimento Carvalho64′
77′ Carlos Daniel Cevada Teixeira
Kevin Lenini Gonçalves Pereira de Pina
85′ Nuno Vieira Campos
Raphael Guzzo88′
Everton Ferreira Guimarães
Bernardo Oliveira Dias75′ 81′
64′ Rúben Ismael Valente Ramos
Roberto Porfirio Maximiano Rodrigo64′
85′ Gwangin Lee
Hélder Tiago Pinto Moura Guedes
77′ Gustavo Moura e Souza
Nicolas Reis Bernardo88′
64′ Stevy Okitokandjo
Nilton Soares Rodrigues

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna Mafry w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.