CD Mafra - FC Arouca 0-1 (0-1). Liga portugalska - 33. kolejka Segunda Liga

15 maja na Estádio Municipal de Mafra odbył się mecz 33. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Mafry i FC Arouca. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Arouca 1-0.

33. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-05-15 17:00 | Stadion: Estádio Municipal de Mafra | Arbiter: Iancu Ioan Vasilica
CD Mafra
FC Arouca
0
1
Rúben Ramos 12' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 12. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Mafry Rúben Ramos.

W 22. minucie kartką został ukarany Pedrinho, piłkarz Mafry. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Arouca.

Trener Mafry wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carlosa Daniela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Lee Gwangin. W 60. minucie za Ediego Semeda wszedł Stevy Okitokandjo.

W 70. minucie sędzia pokazał kartkę João Bassowi z zespołu gości. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Mafry: João Graça, Tomás Domingos, a na ich miejsce weszli Rúben Ramos, Nuno Campos. Chwilę później trener FC Arouca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Lawrence Ofori, a murawę opuścił Marco Soares.

Od 81. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Victor Hugo Silva Braga
22′ Pedro Henrique Barcelos Silva
Thales Bento Oleques
76′ 81′ Guilherme Filipe Salgado Ferreira
Bruno Gonçalves do Prado
70′ Nuno Vieira Campos
João Othávio Basso70′
João Miguel Xavier Ferreira dos Santos
Joel António Soares Ferreira90′
90′ Carlos Miguel Pereira Fernandes
Pedro Manuel da Silva Moreira
12′ (samob.) 70′ Rúben Ismael Valente Ramos
Marco Paulo da Silva Soares71′
Rodrigo Miguel Forte Paes Martins
Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo87′
60′ Gwangin Lee
Arsénio Martins Lafuerte Nunes
André Miguel Pinto Lopes
André Oliveira Silva82′
60′ Edi Maurício Sanches Semedo
André Watshini Bukia82′
Filipe Daniel Santos Neves
Fernando Augusto de Castro Ribeiro
70′ Tomás Caldas Januário Carvalho Domingos
Baptiste Aloe
81′ Bruno da Silva Fonseca
Luiz Gustavo Benmuyal Reis
Miguel Martelo Lourenço
Mateus Quaresma Correia87′
60′ Carlos Daniel Cevada Teixeira
Lawrence Ofori71′
Everton Ferreira Guimarães
Mauro Andrés Caballero Aguilera
Fidelis Christopher Irhene
Adílio Correia dos Santos82′
70′ João Pedro Salazar da Graça
Gildo Olímpio Sena Monteiro
60′ Stevy Okitokandjo
Heliardo Vieira da Silva82′

Przewaga jedenastki Mafry w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FC Arouca pokazał dwie.

Zespół Mafry w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.