CD Mafra - CD Cova Piedade 1-1 (0-1). Liga portugalska - 18. kolejka Segunda Liga

W pojedynku 18. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 2 lutego, drużyna Mafry zremisowała z CD Cova 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estádio Municipal de Mafra.

18. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-02-02 18:00 | Stadion: Estádio Municipal de Mafra | Arbiter: Ricardo Baixinho
CD Mafra
CD Cova Piedade
1
1
S. Okitokandjo 50'
João Patrão 27'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Mafry wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 27. minucie arbiter ukarał kartką João Godinha, piłkarza Mafry.

W tym czasie zawodnicy CD Cova nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W tej samej minucie z rzutu karnego bramkę zdobył João Patrão.

Między 31. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CD Cova.

Trener Mafry postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł João Graça, a murawę opuścił Nuno Campos.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 50. minucie bramkę wyrównującą zdobył Stevy Okitokandjo. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trener CD Cova wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko João Abreu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Femi Balogun. W 72. minucie Andrezinho zastąpił Rodriga Martinsa. Między 78. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy CD Cova: Gonçalo Maria, Pepo Santos, João Vieira, na ich miejsce weszli: Filipe Maio, Miguel Rosa, Anthony Blondell. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Camary, Carlosa Daniela zajęli: Lee Gwangin, André Mesquita.

Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

CD Mafra
27′ João Nuno Lobo Godinho
Adriano Facchini86′
36′ Pedro Henrique Barcelos Silva
João Filipe Couto Patrão  27′ (k.) 90′
46′ Nuno Vieira Campos
Gonçalo Garcias Neves Maria40′ 78′
82′ Carlos Daniel Cevada Teixeira
Pedro Miguel Neves Santos85′
Everton Ferreira Guimarães
Hugo Filipe Pinto Servulo Firmino
35′ 82′ Abel Issa Camara
Robson Vaz Shimabuku
 50′ Stevy Okitokandjo
Femi Emmanuel Balogun52′
72′ André Miguel Pinto Lopes
Kheireddine Zarabi
46′ João Pedro Salazar da Graça
João Pedro Abreu De Oliveira52′
72′ Rodrigo Miguel Forte Paes Martins
Anthony Miguel Blondell Blondell85′ 86′
82′ Gwangin Lee
Miguel Rosa85′
Gustavo Moura e Souza

82′ André Filipe Rebelo Mesquita

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zespół CD Cova zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Mafry, a zawodnikom gości pokazał pięć.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.