CD Mafra - Casa Pia AC 0-4 (0-2). Liga portugalska - 28. kolejka Segunda Liga

13 kwietnia na Estádio Municipal de Mafra odbyło się starcie 28. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Mafry i Casy Pia AC. Mecz zakończył się zwycięstwem Casy Pia AC 4-0.

28. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-04-13 21:30 | Stadion: Estádio Municipal de Mafra | Arbiter: Hugo Serafim Coelho Magalhães Silva
C. Triana 84'

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Casy Pia AC w 28. minucie spotkania, gdy Saviour Godwin zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka Mafry ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 43. minucie wynik na 0-2 podwyższył Marvin Santos.

Trener Mafry postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Lee Gwangin, a murawę opuścił Cuca. Na drugą połowę drużyna Mafry wyszła w zmienionym składzie, za Rodriga Martinsa wszedł Káká.

Niedługo później Diego Luiz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Casy Pia AC, zdobywając kolejną bramkę w 51. minucie spotkania. W 64. minucie Miguel Lourenço został zmieniony przez Stevy'ego Okitokandjo.

Między 64. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Casy Pia AC: Abdul Abubakari, Vitó, Diego Luiz, Saviour Godwin, na ich miejsce weszli: Camilo Triana, Zidane Banjaqui, Jota, Zach Muscat. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Carlosa Daniela, Rúbena Ramosa zajęli: João Graça, Gustavo Souza. Między 70. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Trener Casy Pia AC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Christiana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Nermin Zolotić. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Casy Pia AC w 84. minucie spotkania, gdy Camilo Triana strzelił czwartego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę João Graçy z Mafry.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-4.

Ricardo Jorge Cecília Batista70′
64′ Miguel Martelo Lourenço
Nermin Zolotić84′
64′ Carlos Daniel Cevada Teixeira
Victor Emanuel Araújo Ferreira76′
46′ Carlos Miguel Pereira Fernandes
Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves
78′ Rúben Ismael Valente Ramos
Abdul Malik Abubakari71′
81′ Abel Issa Camara
Diego Luiz de Siqueira Medeiros  51′ 76′
46′ Rodrigo Miguel Forte Paes Martins
Zidane Agustini Banjaqui76′
46′ Everton Ferreira Guimarães
Christian da Silva Fiel84′
64′ 90′ João Pedro Salazar da Graça
Donald Dering Djoussé
46′ Gwangin Lee
Ença Fati
78′ Gustavo Moura e Souza
João Pedro Ferreira Silva76′
64′ Stevy Okitokandjo
Camilo José Triana Fragoso71′  84′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.