CD Mafra - Académica de Coimbra 2-2 (2-0). Liga portugalska - 32. kolejka Segunda Liga

W pojedynku 32. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 8 maja, jedenastka Mafry zremisowała z Académicą 2-2 (2-0). Starcie odbyło się na Estádio Municipal de Mafra.

M. Bouldini 66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Académicy wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mafry w 12. minucie spotkania, gdy Andrezinho zdobył pierwszą bramkę.

W 19. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Andrezinho z Mafry. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Académicy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Leandro Sanca, a murawę opuścił Fabinho. W 53. minucie kartkę dostał Mimito Biai z Académicy.

Piłkarze Académicy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Mihlali Mayambela.

W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Cucę z Mafry, a w 62. minucie Ricarda Diasa z drużyny przeciwnej.

Zespół Mafry krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko dziewięć minut, ponieważ drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Mohamed Bouldini. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 67. a 69. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Académicy i jedną drużynie przeciwnej. W 70. minucie za João Graçę wszedł Carlos Daniel. W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Guilherme z Mafry, a w 76. minucie Guimę z drużyny przeciwnej.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Mafry doszło do zmiany. Bruno Silva wszedł za Guilherme. Trener Mafry wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kákę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Andrezinho. W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Fidelis Irhene, Stevy Okitokandjo, a na ich miejsce weszli Rúben Ramos, Rodrigo Martins.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Fabiano Josué de Souza Silva
73′ 81′ Guilherme Filipe Salgado Ferreira
Rafael José Fernandes Teixeira Vieira
Nuno Vieira Campos
Bruno Martins Teles67′ 81′
João Miguel Xavier Ferreira dos Santos
José Eduardo Rosa Vale de Castro69′
61′ Carlos Miguel Pereira Fernandes
Ricardo Dias62′
70′ João Pedro Salazar da Graça
Fábio Miguel Jesus Carvalho46′
89′ Rúben Ismael Valente Ramos
Atair Mimito Rocha Biai53′
67′ Abel Issa Camara
Mohamed Bouldini  66′
89′ Rodrigo Miguel Forte Paes Martins
Mihlali Samson Mayambela  57′ 80′
 12′, 19′ 81′ André Miguel Pinto Lopes
Joao Miguel Traquina
Filipe Daniel Santos Neves
Vladimir Stojković
Tomás Caldas Januário Carvalho Domingos
Fábio André Freitas Vianna81′
81′ Bruno da Silva Fonseca
Silvério Júnio Gonçalves da Silva
Miguel Martelo Lourenço
Mickaël Pereira Moura
70′ Carlos Daniel Cevada Teixeira
Carlos Filipe Fonseca Chaby
81′ Everton Ferreira Guimarães
Ricardo Guima80′ 76′
89′ Fidelis Christopher Irhene
Diogo João Nogueira Pereira
Gwangin Lee
Leandro Mário Baldé Sanca46′
89′ Stevy Okitokandjo
Daniel Costa

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Mafry, natomiast zawodnikom gości pokazał pięć.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Académicy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.