CD Feirense - Varzim SC 1-0 (1-0). Liga portugalska - 29. kolejka Segunda Liga

W pojedynku 29. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 17 kwietnia, drużyna Feirense zwyciężyła z Varzimem 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Estádio Marcolino de Castro w Santa Marii da Feirze.

Platiny 39'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania jedenastka Feirense wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę Feirense w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Platiny.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Feirense.

W 59. minucie André Vieira został zastąpiony przez Patricka. Niedługo później trener Feirense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Mica, a murawę opuścił Platiny.

W tej samej minucie w drużynie Feirense doszło do zmiany. Edson Farias wszedł za Fábia Espinha. A kibice Varzimu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ruiego Moreirę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Ahmed Isaiah. W drugiej połowie nie padły gole.

Ricardo Jorge Novo Nunes
84′ José Ricardo Avelar Ribeiro
Ahmed Isaiah78′
70′ Fábio Ricardo Gomes Fonseca
André Filipe Ribeiro Leão
Abraham Marcus
André Filipe Silva Rocha Vieira59′
Washington Santana da Silva
Okechukwu Christian Irobiso
84′ João Tavares Almeida
Sodiq Olamilekan Fatai82′
 39′ 70′ Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues
Tiago Ramos Cerveira
90′ Feliz Edgar Neto Vaz
Agdon Santos Menezes
Igor Carreira Rodrigues
Ismael Costa Lekbab
84′ Rui Pedro Coimbra Chaves
Rui Filipe Araújo Moreira78′
90′ Sérgio Domingos Reis Silva
Nuno Daniel Costeira Valente
84′ Bruno Cristiano Conceição Carvalho Santos
Boubakary Diarra
Latyr Fall
Azougha Tembeng Abenego
70′ Micael Cabrita Silva Mica
Welesson Barreto Borges82′
João Victor Cunha Borges
Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes59′
70′ Edson Rodrigues Farias
Rui Abel Maia Coentrão
Fabrício Santos Simões

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Feirense w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.