CD Feirense - FC Vizela 1-2 (0-0). Liga portugalska - 14. kolejka Segunda Liga

W pojedynku 14. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 3 stycznia, zespół Feirense przegrał z FC Vizela 1-2 (0-0). Mecz odbył się na Estádio Marcolino de Castro w Santa Marii da Feirze.

14. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-03 16:00 | Stadion: Estádio Marcolino de Castro | Arbiter: João Filipe Malheiro Pinto
F. Cann 56'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań zespół Feirense wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 14. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FC Vizela w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie Tavinho dał prowadzenie swojej jedenastce.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Vizela w 56. minucie spotkania, gdy Francis Cann strzelił drugiego gola. W 58. minucie kartkę obejrzał Fábio Espinho z drużyny gospodarzy.

W 59. minucie Francis Cann został zastąpiony przez Kika Bondosę. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Feirense doszło do zmiany. Ença Fati wszedł za Digę. W tej samej minucie trener Feirense postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Agdon, a murawę opuścił Fábio Espinho.

W tej samej minucie w zespole Feirense doszło do zmiany. Fabrício Simões wszedł za João Victora. A kibice FC Vizela nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fernanda Cardoza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić André Soares.

Zawodnicy Feirense odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 69. minucie gola kontaktowego strzelił Fabrício Simões. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 70. minucie Feliz Vaz został zmieniony przez Rucę, a za Zé Ricardę wszedł na boisko David Pereira, co miało wzmocnić drużynę Feirense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tavinha na Marcela. Od 81. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Vizela i jedną drużynie przeciwnej. Jedenastce Feirense zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FC Vizela.

Pedro José Moreira Silva90′
84′ José Ricardo Avelar Ribeiro
Christian Neiva Afonso
Ícaro do Carmo Silva
Mohamed Aidara
61′ Diogo Miguel Guedes Almeida
Matheus de Mello Costa38′
Sérgio Domingos Reis Silva
Koffi Franck Kouao32′
58′ 61′ Fábio Ricardo Gomes Fonseca
Fábio Samuel Amorim Silva
Micael Cabrita Silva Mica
Marcos Paulo Gelmini Gomes
João Tavares Almeida
Francis Cann  56′ 14′ 59′
61′ João Victor Cunha Borges
André Tiago Carneiro Soares64′
14′ 70′ Feliz Edgar Neto Vaz
Cassiano Dias Moreira
81′ Edson Rodrigues Farias
Octávio Alexandre Leal Barros  55′ 88′
Igor Carreira Rodrigues
Ivo Filipe Claudino da Palma Gonçalves
70′ Rui Pedro Coimbra Chaves
João Pedro Mendes Silva
Flavio da Silva Ramos
Richard Ofori
84′ David Luiz Pereira da Silva
João Pedro Fernandes Pais
Bruno Cristiano Conceição Carvalho Santos
Marcelo Machado Vilela88′
Manuel Jorge Silva
Fernando David Cardozo Paniagua64′ 90′
61′ Ença Fati
Emmanuel Oti Essigba
61′ Agdon Santos Menezes
Diogo Ribeiro
61′  69′ Fabrício Santos Simões
Francisco Miguel Ribeiro Tomé Tavares Bondoso59′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FC Vizela pokazał pięć.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka FC Vizela w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.