CD Feirense - Académica de Coimbra 1-0 (0-0). Liga portugalska - 21. kolejka Segunda Liga

W pojedynku 21. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 22 lutego, drużyna Feirense wygrała z Académicą 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Estádio Marcolino de Castro w Santa Marii da Feirze.

Fabrício Simões 61'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Feirense wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. Trener Académicy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 32. minucie na plac gry wszedł Leandro Sanca, a murawę opuścił Mohamed Bouldini.

W 38. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ícara z Feirense, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Ricarda Diasa z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Feirense w 61. minucie spotkania, gdy Fabrício Simões strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 62. minucie Filipe Chaby został zmieniony przez Fabinha. W 72. minucie w drużynie Feirense doszło do zmiany. Platiny wszedł za Fabrícia Simõesa. Trener Feirense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Latyra Falla. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Feliz Vaz.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Feirense: Edsonowi Fariasowi w 83. i Brunonowi Brígidowi w 86. minucie.

CD Feirense
86′ Bruno Brígido de Oliveira
Michael Simões Domingues
Rui Pedro Coimbra Chaves
Fabiano Josué de Souza Silva
38′ Ícaro do Carmo Silva
Ricardo Dias45′
86′ Micael Cabrita Silva Mica
Carlos Filipe Fonseca Chaby62′
77′ João Tavares Almeida
Ricardo Guima76′
72′ Feliz Edgar Neto Vaz
Mohamed Bouldini32′
83′ 86′ Edson Rodrigues Farias
João Mário Nunes Fernandes
 61′ (k.) 72′ Fabrício Santos Simões
Joao Miguel Traquina
Igor Carreira Rodrigues
Vladimir Stojković
Pedro Filipe Tinoco Monteiro
Mickaël Pereira Moura
86′ Diogo Viana
Carlos Daniel Silveira da Graça
Bruno Cristiano Conceição Carvalho Santos
Fábio Miguel Jesus Carvalho62′
72′ Latyr Fall
Diogo João Nogueira Pereira
86′ Fábio Ricardo Gomes Fonseca
Atair Mimito Rocha Biai
77′ Washington Santana da Silva
Leandro Mário Baldé Sanca32′
João Victor Cunha Borges
Daniel Costa
72′ Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues
Mihlali Samson Mayambela76′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Académicy pokazał jedną.

Drużyna Feirense w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.